ПЛ БиХ: Нови првак - Жељо или Сарајево?!

Сарајево и Жељезничар највјероватније ће у директном дуелу одлучити ко ће бити првак Босне и Херцеговине. Бордо тим је из трке избацио Зрињски (1:0), Жељо славио против Вележа (0:3), а Челик петардом срушио Широки Бријег (5:3).

Фудбал 09.05.2015 | 23:45

Бордо тим је савладао у Зрињски у дербију кола и практично избацио из трке актуелног шампиона. Стријелац јединог гола вриједног три бода постигао је Леон Бенко у 80. минуту!

Прво полувријеме утакмице између Сарајева и Зрињског протекло је без већих прилика за голове, али су вођству били ближи гости из Мостара.

Препустили су иницијативу бордо тиму и чекали шансу да из контранапада запријете и већ у првих 15-ак минута пропустили двије прилике да савладају голмана домаћина.

Екипа Џенана Ушчуплића није много показала у првом дијелу, али се у стартних 11 послије много времена вратио Бањалучанин Немања Билбија, који је продужио уговор.

Први ударац ка голу "племића", Сарајево је упутило тек у 45. минуту кад је шут опробао Милош Стојчев, али је лопта отишла изнад пречке.

У наставку су домаћи у првом нападу створили одличну шансу у којој је Бенко истрчао контранапад и шутирао, али је Мостарце спасила статива!

Потом је један пас имао свој "хулигански шоу" којим је на кратко прекинуо меч, да би племићи у наставку били бољи од домаћина.

На крилима бившег играча Сарајева Вучине Шћепановића Зрињски је створио шансу али је Матеј Делач интервенисао испред Стеве Николића.

Делач је спасио Сарајево у 67. минуту послије грешке Џемала Берберовића, кад је послије контре одбнранио ударац Пере Стојкића.

И кад "племићи" нису постигли погодак, услиједила је казна у 80. минуту – Милош Стојчев је одлично упослио Бенку, који је избјегао офсајд замку и рутински погодио мрежу Ратка Дујковића - 1:0.

У самом финишу, Николић је у 90. минуту ухватио волеј и погодио стативу, да би у судијској надокнади поново Делач спасио Сарајево!

Челик је петардом испратио Широки Бријег са стадиона Билино поље у најефикаснијој утакмици кола - 5:3 (2:1).

Зенички тим је већ у трећем минуту стигао до вођства голом Марина Поповића, који је главом с петерца погодио мрежу послије центаршута Џенана Бурековића.

Гости су до изједначења стигли голом Дине Кресингера у 31. минуту послије одличног проигравања капитена Вагнера Лага - 1:1, али су црвено-црни у судијској надокнади првог полувремена поново погодили мрежу Антонија Солде. Стријелац је био Семир Бајрактаревић.

Махир Карић у 69. минуту је повисио на 3:1, а онда је у финишу услиједила голеада - Дедић је прво погодио за 4:1, а Менало смањио на 4:2. Карић је потом својим новим голом погодио за 5:2, да би Пеко поставио коначних 5:3.

У Врапчићима је Жељезничар забиљежио велику побједу и вјероватно ће у директном двобоју са Сарајевом одлучити ко ће бити нови шампион.

Жељо је стигао до предности против Вележа поготком првог стријелца шампионата Риада Бајића у 25. минуту! Бајића је с голманом "спојио" асистенцијом Зоран Кокот, а први голгетер Жеље је рутински поспремио у мрежу.

У наставку су Сарајлије чувале резултат, а посао им је био олакшан након што је Рељић добио два жута картона па су имали играча више. Бројчану предност крунисали су у 89. и 90+1 минутама за важну побједу погоцима младог Богдановића.

Травник је са 2:0 побиједио Славију и сачувао наду у опстанак, као и зворничка Дрина, која је декласирала немотивисани сарајевски Олимпик (3:0).

Фењераш Звијезда је само ремизирала 0:0 против тузланске Слободе и ако се не догоди неко чудо до краја, може полако да пакује кофере у Прву лигу Федерације БиХ.