ШПА: Барса ''катапултирала'' Кордобу са осам комада у нижи ранг!

Фудбалери Кордобе изгубили су и последњу шансу да опстану у првој лиги Шпаније, а из Примере у Сегунду дефинтивно их је послао дебакл против Барселоне, која је као гост тријумфовала чак са 0:8.

Фудбал 02.05.2015 | 19:20

У 35. од 38 кола, Барселона је ушла са два бода предности у односу на Реал, а то је привремено увећала на "+5" лекцијом последњепласираној екипи, чији је тренер током ове сезоне био и Мирослав Ђукић.

Али, док је Ђукић губио од Барсе са по 5:0, његов наследник Хозе Ромеро није успео да спречи праву бламажу на опроштају од Примере.

Штавише, док је наш тренерски интернационалац водио екипу, у 27 кола сакупљено је 18 бодова, а Ромеро је у наредних осам - освојио само два. И, после овог пораза од моћне Барсе, изгубљена је и свака шанса да Кордоба у наредна три наступа избори опстанак.

А колико је Барселона била убедљива, говори много тога. Рецимо, њених неколико стотина навијача више се и нису радовали када је голеада приводила крају у другом полувремену. Или, рецимо, судија је после шест Барсиних голова у том делу меча - и поред измена које су се десиле решио да утакмицу продужи само два минута. А онда је крај одсвирао додатно пре времена, када је семафор показао да је одиграно 100 секунди након уобичајених 90 минута.

Додате томе три гола Луиса Суареза, два Месијева и то један од њих главом, као и малтене нехумано поигравање са одбраном Кордобе у једној акцији, окончаној тако што су три играча Барселоне остала са лотом на метар од гола - и добијете скраћени, а верни приказ разлике у световима виђене на овој утакмици.