ŠPA: Barsa ''katapultirala'' Kordobu sa osam komada u niži rang!

Fudbaleri Kordobe izgubili su i poslednju šansu da opstanu u prvoj ligi Španije, a iz Primere u Segundu defintivno ih je poslao debakl protiv Barselone, koja je kao gost trijumfovala čak sa 0:8.

Fudbal 02.05.2015 | 19:20

U 35. od 38 kola, Barselona je ušla sa dva boda prednosti u odnosu na Real, a to je privremeno uvećala na "+5" lekcijom poslednjeplasiranoj ekipi, čiji je trener tokom ove sezone bio i Miroslav Đukić.

Ali, dok je Đukić gubio od Barse sa po 5:0, njegov naslednik Hoze Romero nije uspeo da spreči pravu blamažu na oproštaju od Primere.

Štaviše, dok je naš trenerski internacionalac vodio ekipu, u 27 kola sakupljeno je 18 bodova, a Romero je u narednih osam - osvojio samo dva. I, posle ovog poraza od moćne Barse, izgubljena je i svaka šansa da Kordoba u naredna tri nastupa izbori opstanak.

A koliko je Barselona bila ubedljiva, govori mnogo toga. Recimo, njenih nekoliko stotina navijača više se i nisu radovali kada je goleada privodila kraju u drugom poluvremenu. Ili, recimo, sudija je posle šest Barsinih golova u tom delu meča - i pored izmena koje su se desile rešio da utakmicu produži samo dva minuta. A onda je kraj odsvirao dodatno pre vremena, kada je semafor pokazao da je odigrano 100 sekundi nakon uobičajenih 90 minuta.

Dodate tome tri gola Luisa Suareza, dva Mesijeva i to jedan od njih glavom, kao i maltene nehumano poigravanje sa odbranom Kordobe u jednoj akciji, okončanoj tako što su tri igrača Barselone ostala sa lotom na metar od gola - i dobijete skraćeni, a verni prikaz razlike u svetovima viđene na ovoj utakmici.