Форто о проблему возача: Нема рјешења за Шенген
Након састанка на којем су учествовали амбасадори 17 земаља Европске уније и представници домаћих министарстава, поруке за бх. возаче су - брзог рјешења за проблем боравка возача у Шенгенском простору тренутно нема.
Босна и Херцеговина 26.02.2026 | 13:21
Одговарајући на питања о најављеним новим протестима возача, Форто је истакао да превозницима нико од представника власти није обећао брза рјешења приликом прекида прошле блокаде, јер она у овом тренутку објективно не постоје.
Напомиње да је ситуација алармантна не само за возаче, већ и за цијелу економију, те да су претходни петодневни протести коштали фирме чак 5 милиона марака.
"Уколико се одлуче на нови протест, који се може десити већ за неколико дана, то ће скренути пажњу на ову бољку на драматичан начин. Не губе новац само превозници који стоје на граници, већ и многе фирме које су снабдјевачи инвеститорима у Европској унији. ", упозорио је Форто.
Ивица Бошњак, замјеник министра безбједности БиХ, истакао је пуну подршку превозницима.
"Што се тиче Министарства сигурности, ја сам потпуно увјерен да, када је ријеч о овој популацији, не постоји никаква опасност у погледу угрожавања сигурности или мигрантске кризе. Та опасност треба да се искључи и мора се ићи на олакшавање процедура", закључио је Бошњак.
(БН) Фото: БН

Коментари / 0
Оставите коментар