Таргу Муреш бацио Стеауу на кољена!!!

Војска јој узела име и грб, судије и просјаци из Таргу Муреша и достојанство! Стеауа на коленима! Чета Ливија Ћоботаријуа голом Динамовог детета Јаниса Зикуа стигла до минималца од 1:0 и преузела прво место на табели Суперлиге.

Фудбал 30.04.2015 | 10:00

Наслађивали су се мукама ривала из Динама и Рапида, али сада је карма дошла по своје и по људе из Стеауе бацила у очај. Клуб без имена и грба вечерас је на због навијачког бојкота сабласно празној Националној арени у Букурешту данс остао и без првог места на табели. Ту привилегију одузео му је Таргу Муреш, клуб у којем играчи већ три месеца нису примили плату. Али не игра новац, већ срце, а оно је у 29. колу Лиге 1 јаче куцало у играчима гостујућег тима – 1:0 за Таргу Муреш.

Најрадоснији човек на планети вечерас је 31-годишњи Јанис Зику. Некада највећа нада румунског фудбала, човек кога су после трансфера у Интер називали новим Адријаном Мутуом. И пре свега дете другог гиганта из Букурешта – Динама. Невоље Стеуае њега не занимају.

У 37. минуту утакмице корнер са леве стране, супротна статива остала је непокривена, а Зику лако, превише лако побегао успаваном ривалу. Сам као дух на пет метара од гола. Било је теже промашити.

Свестан чињенице да је резултат изнад лепоте игре тренер Ливију Ћоботарију је наредио повлачење, играчи су почели да се пренемажу по терену већ од 55. минута. Тек тада је и Стеауа схватила да мора да крене у напад не би ли стигла до изједначења и остала на месту које значи трофеј, квалификације за Лигу шампиона и потенцијално 15.500.000 евра.

У другом полувремену бивши европски шампион је био значајно опаснији, али је бедем пред голом Едуарда Станчојуа био добро укопан. Први знаци слабости појавили су се тек у последњих 20 минута игре. Габријел Јанчу међутим није успео да са 18 метара погоди небрањену мрежу гостију, а и судије на челу са Георгеом Гаманом одрадиле су своје. У 80. минуту Фернандо Варела је пробио по десном беку, заломио, Ласло Сепси га је однео и – што је много битније – руком задржао лопту у сигурној зони.

Очигледан пенал. На корак од судије иза гол линије. Пиштаљка се није чула, па су бодови отишли у Трансилванију. Да ли ће и титула?

ЛИГА 1 - 29. коло: