СЛС: Партизан се мучио, али и сломио Константина!

Кошаркаши Партизана победили су Константин после велике борбе у Нишу на старту Суперлиге Србије са 87:74 (16:18, 22:18, 18:11, 31:27).

Кошарка 29.03.2015 | 15:20

Црно-бели су завршили лигашки део АБА лиге поразом од Будућности што их у полуфиналу плеј-офа води на вечитог ривала Црвену звезду и исцрпљени неспортским дешавањима у Подгорици пребацили су се са регионалног на домаћи колосек.

Нишлије су више него спремно дочекали мегдан на српским прваком, одлично парирале цело прво полувреме, па је Партизан морао да се намучи како би тријумф отишао у Београд. Домаћа екипа је неочекивано отворила утакмицу са 10:2, јер је за Партизан у уводна три минута погодио само Мачван, док су Павловић, Милосављевић и Акојон промашивали тројке.

Капитен гостију је из другог покушаја био прецизан иза линије 6,75 метара и заједно са Мачваном погурао црно-беле до поравнања (11:11), али је Константин тројком Обреновића дошао до 18:16 приликом првог обавезног предаха.

Партизан је први пут повео тек у 13. минуту и то тројком Андрића за 20:23, затим је Павловић одржавао вођством гостију такође далекометним поготком (25:30), али је домаћин направио преокрет серијом 11:3. Главно оружје у Нишу биле су тројке, па је Мурић једном таквом омогућио црно-белима да на одмор оду са плус два - 36:38.

Нишлије су серијом 9:2 отвориле трећу четвртину и после само три минута игре у наставку натерале Душка Вујошевића да узме тајм-аут. Трофејни стручњак је разбудио своје пулене, што је уродило плодом, јер су драстично поправили игру у одбрани, Тепић је нанизао пет поена и уз Милутинова и Мачвана био главни актер серије 0:12 за вођство од 45:52.

Новалија Џош Акојон је тек у 29. минуту дошао до првог коша, а захваљујући Мачвановим пеналима Партизан је у последњу деоницу ушао са до тада максималних плус девет и 47:56.

Црно-бели су у тим тренуцима сломили отпор ривала, пошто су до краја били баш распуцани и увећавали предност из минута у минут до плус 17, те су заслужено славили. Најбољи у победничком тиму били су Никола Милутинов са дабл-даблом од 17 поена и 10 скокова, као и Милан Мачван са по 13 поена и скокова, Драган Милосављевић је убацио 16 (тројке 4/8), а Акојон 11.

У Константину су се истакли Тасић са 17, Стојачић са 12 и Обреновић са 10 поена.