SLS: Partizan se mučio, ali i slomio Konstantina!

Košarkaši Partizana pobedili su Konstantin posle velike borbe u Nišu na startu Superlige Srbije sa 87:74 (16:18, 22:18, 18:11, 31:27).

Košarka 29.03.2015 | 15:20

Crno-beli su završili ligaški deo ABA lige porazom od Budućnosti što ih u polufinalu plej-ofa vodi na večitog rivala Crvenu zvezdu i iscrpljeni nesportskim dešavanjima u Podgorici prebacili su se sa regionalnog na domaći kolosek.

Nišlije su više nego spremno dočekali megdan na srpskim prvakom, odlično parirale celo prvo poluvreme, pa je Partizan morao da se namuči kako bi trijumf otišao u Beograd. Domaća ekipa je neočekivano otvorila utakmicu sa 10:2, jer je za Partizan u uvodna tri minuta pogodio samo Mačvan, dok su Pavlović, Milosavljević i Akojon promašivali trojke.

Kapiten gostiju je iz drugog pokušaja bio precizan iza linije 6,75 metara i zajedno sa Mačvanom pogurao crno-bele do poravnanja (11:11), ali je Konstantin trojkom Obrenovića došao do 18:16 prilikom prvog obaveznog predaha.

Partizan je prvi put poveo tek u 13. minutu i to trojkom Andrića za 20:23, zatim je Pavlović održavao vođstvom gostiju takođe dalekometnim pogotkom (25:30), ali je domaćin napravio preokret serijom 11:3. Glavno oružje u Nišu bile su trojke, pa je Murić jednom takvom omogućio crno-belima da na odmor odu sa plus dva - 36:38.

Nišlije su serijom 9:2 otvorile treću četvrtinu i posle samo tri minuta igre u nastavku naterale Duška Vujoševića da uzme tajm-aut. Trofejni stručnjak je razbudio svoje pulene, što je urodilo plodom, jer su drastično popravili igru u odbrani, Tepić je nanizao pet poena i uz Milutinova i Mačvana bio glavni akter serije 0:12 za vođstvo od 45:52.

Novalija Džoš Akojon je tek u 29. minutu došao do prvog koša, a zahvaljujući Mačvanovim penalima Partizan je u poslednju deonicu ušao sa do tada maksimalnih plus devet i 47:56.

Crno-beli su u tim trenucima slomili otpor rivala, pošto su do kraja bili baš raspucani i uvećavali prednost iz minuta u minut do plus 17, te su zasluženo slavili. Najbolji u pobedničkom timu bili su Nikola Milutinov sa dabl-dablom od 17 poena i 10 skokova, kao i Milan Mačvan sa po 13 poena i skokova, Dragan Milosavljević je ubacio 16 (trojke 4/8), a Akojon 11.

U Konstantinu su se istakli Tasić sa 17, Stojačić sa 12 i Obrenović sa 10 poena.