ЕЛ: Армејци ''измарширали'' Нижњи из даљег такмичења!

У руском дербију 12. кола Групе Е Евролиге екипа из Москве победила у Новгороду и задржала шансе у борби за прво место, а противника практично избацила из трке за завршницу.

Кошарка 27.03.2015 | 20:00

ЦСКА из Москве десету победу у ТОП 16 фази Евролиге забележио је Новгороду, где је Нижњи од "земљака" претрпео девети пораз у другој фази такмичења и практично остао без шанси да се нађе у четвртфиналу.

Крајњи резултат био је 86:82 (26:26, 16:19, 25:7, 19:29)!

Домаћин је био далеко бољи у првом полувремену, а у једном тренутку имао је и предност од 13 поена, с којом је отишао на одмор после првог полувремена.

Са далеко јачом одбраном у наставку утакмице, Московљани су лагано топили предност и последњу деоницу утакмице дочекали са "плус пет". Серијом 25:7 у трећој четвртини ЦСКА је преокренуо резултат и стигао до вођства које до краја није испуштао.

Нижњи је у последњих неколико минута имао прилику да учини утакмицу драматичном, али су кошаркаши ЦСКА пронашли решење за сваки проблем и заслужно стигли до десетог тријумфа, колико има и Фенербахче.

Милош Теодосић је са 13 поена био трећи стрелац екипе из Москве. Сони Вимс је постигао 21, а Саша Каун 16 поена. На другој страни, запажену улогу имали су Рочести и Кинси. Први је убацио 21 кош (3-3 за три поена), а други 17.

Нижњи Новгород - ЦСКА 82:86

ТАБЕЛА: Фенербахче 10-2, ЦСКА 10-3, Олимпијакос 9:3, Ефес 5-7, Басконија 5-7, Милано 4-8, Нижњи 3-9, Уникаха 2-10.