EL: Armejci ''izmarširali'' Nižnji iz daljeg takmičenja!

U ruskom derbiju 12. kola Grupe E Evrolige ekipa iz Moskve pobedila u Novgorodu i zadržala šanse u borbi za prvo mesto, a protivnika praktično izbacila iz trke za završnicu.

Košarka 27.03.2015 | 20:00

CSKA iz Moskve desetu pobedu u TOP 16 fazi Evrolige zabeležio je Novgorodu, gde je Nižnji od "zemljaka" pretrpeo deveti poraz u drugoj fazi takmičenja i praktično ostao bez šansi da se nađe u četvrtfinalu.

Krajnji rezultat bio je 86:82 (26:26, 16:19, 25:7, 19:29)!

Domaćin je bio daleko bolji u prvom poluvremenu, a u jednom trenutku imao je i prednost od 13 poena, s kojom je otišao na odmor posle prvog poluvremena.

Sa daleko jačom odbranom u nastavku utakmice, Moskovljani su lagano topili prednost i poslednju deonicu utakmice dočekali sa "plus pet". Serijom 25:7 u trećoj četvrtini CSKA je preokrenuo rezultat i stigao do vođstva koje do kraja nije ispuštao.

Nižnji je u poslednjih nekoliko minuta imao priliku da učini utakmicu dramatičnom, ali su košarkaši CSKA pronašli rešenje za svaki problem i zaslužno stigli do desetog trijumfa, koliko ima i Fenerbahče.

Miloš Teodosić je sa 13 poena bio treći strelac ekipe iz Moskve. Soni Vims je postigao 21, a Saša Kaun 16 poena. Na drugoj strani, zapaženu ulogu imali su Ročesti i Kinsi. Prvi je ubacio 21 koš (3-3 za tri poena), a drugi 17.

Nižnji Novgorod - CSKA 82:86

TABELA: Fenerbahče 10-2, CSKA 10-3, Olimpijakos 9:3, Efes 5-7, Baskonija 5-7, Milano 4-8, Nižnji 3-9, Unikaha 2-10.