Лига 1: Пораз Бордоа, лидери данас

Фудбалери Бордоа поражени су на гостовању Нанта са 2:1 у оквиру 18. кола Лиге 1, а победе су остварили и Бастија, Лоријен и Ремс.

Фудбал 14.12.2014 | 11:20

Барсија је са 2:0 била боља од Рена, Лоријен је са 3:1 славио против Меца, док је Ремс победио Евијан са 3:2.

У јединој преосталој утакмици суботњег програма, Монпеље и Ланс су играли 3:3.

Бордо је у Нанту доживео пети пораз ове сезоне, али је ипак остао на петој позицији, са 31 бодом, седам мање од водећег Олимпика из Марсеја, који у недељу гостује Монаку. Нант је само четири бода даље на седмом месту.

Нант је до тријумфа дошао голом Веретуа и аутоголом Југа у 23, односно 66. минуте, док је на другој страни такође виђен аутогол, а стрелац је био Хансен.

Највише узбуђења виђено је у Монпељеу, где се Ланс враћао после вођства домаћина и извукао бод. Сансон и Бариош су били стрелци за 2:0 домаћег тима, пре него што су Валвидија и Гијом донели изједначење, да би Муније у 63. минуте донео 3:2 Монпељеу. Међутим, Тузгар је донео бод свом тиму голом у 80. минуту.

Узбудљиво је било и у Ремсу, где је Евијан водио до 78. минуту, а али су Манди и Дијего за три минута донели домаћем тиму сва три бода. Дијего је постигао први гол на утакмици у 14. минуте, али су Вас и Камбон донели преокрет Евијану, пре него што су домаћи играчи поново ступили на сцену, после искључења Камбона. Српски фудбалер Милош Нинковић није био у тиму Евијана.