ЕЛ: Нептунас избацио Галату из Топ 16?!

Кошаркаши Нептунаса направили су велики корак ка историјском подвигу пошто су у деветом колу групе Д Евролиге на свом терену савладали Галатасарај са 82:72 (22:18, 18:19, 23:23, 19:12) који је сада потиснут ван зоне која води у наредну фазу такмичења.

Кошарка 10.12.2014 | 21:00

Нептунас је храбро ушао у дуел са турским тимом и тако добио прву четвртину са 22:18, а онда се буквално борио са противником до краја сусрета, те сачувао предност која ће можда и бити вредна Топ 16.

Сада Литванци имају четири победе и шест пораза, што је за један тријумф више од Галатасараја који би у случају да се поравнају, био бољи од Нептунаса јер га је савладао на свом терену са 94:68.

Гаилијус је одиграо сјајну партију убацивши 23 поена, а и одговоран је за велику победу на свом паркету, док му је у вођењу екипе помогао Мустафа Шакур са 16 поена, а двоцифрен учинак имао је Буткевичијус са 11 поена.

Код гостију, најбољи је био српски интернационалац Зоран Ерцег који је одиграо свих 40 минута и убацио 24 поена, док је Владимир Мицов имао 12 поена. Остали нису успели да дођу до двоцифреног учинка, па је управо колективна игра Нептунаса била пресудна за развој догађаја у Литванији.

Среда:
Нептунас - Галатасарај 82:72 (22:18, 18:19, 23:23, 19:12)
Петак:
20:30 Лаборал Кућа - Валенсија
20:45 Олимпијакос - Црвена звезда
Табела: Олимпијакос 7-1, Црвена звезда 5-3, Лаборал 4-4, Галатасарај 3-6, Нептунас 4-5, Валенсија 2-6.