ПЛ: ''Ђаволи'' све ближи врху!

Фудбалери Манчестер јунајтеда победили су Саутемптон у гостима са 2:1, у последњој утакмици 15. кола Премијер лиге.

Фудбал 09.12.2014 | 12:20

Екипа Луја ван Гала је тако наставила са одличним резултатима, пошто јој је ово био пети узастопни тријумф у Премијер лиги.

Јунајтед је сада прескочио Саутемптон и Вест Хем на табели и избио је на треће место на табели са 28 бодова, осам мање од лидера Челсија.

Јунак тријумфа у Саутемптону био је Робин ван Перси који је постигао оба гола за Јунајтед. Прво је у 12. минуту искористио велику грешку домаће одбране и лако је савладао Фостера. Саутемптон се вратио у 31. минуту. Грацијано Пеле се најбоље снашао у гужви на петерцу гостију и савладао је Де Хеу за 1:1.

Коначан резултат постављен је 19 минута пре краја. Вејн Руни је извео прекид са леве стране, а Ван Перси се на другој стативи одлично снашао и поново је свладао Фостера. Српски репрезентативац Душан Тадић играо је до 70. минута.

Саутемптон је, статистички гледано, био много бољи ривал на овом мечу, али никако није могао да пробије одбрану Јунајтеда. Домаћин је имао укупно 15 удараца (Јузнајтед само три), али и само четири у оквир гола (Јунајтед оба претворио у голове).