ЕЛ: Фенерова лекција ПАО-у!

Кошаркаши Реала славили су на гостовању Нижњем у сјајном мечу осмог кола А групе Евролиге са 98:101 (23:20, 21:21, 25:27, 29:32), док је Фенербахче на свом терену очитао лекцију Панатинаикосу - 84:62 (18:18, 18:14, 31:16, 17:14).

Кошарка 04.12.2014 | 21:20

Фенербахче је трећу четвртину добио резултатом 31:16 и тада је Панатинаикос изгубио сваку шансу за тријумф.

Жељкова најтежа победа ове сезоне! Фенербахче је у осмом колу Евролиге убедљиво савладао грчки Панатинаикос- 84:62 и тако добио битку за друго место у групи макар до наредне недеље, али се Жељко Обрадовић неће превише радовати с обзиром на то да је декласирао клуб у којем је радио пуних 13 година.

Најефикаснији код победника био је Ендру Гаудлок са 18 поена, Семих Ерден додао је 14, док је Јан Весели меч окончао са 12 постигнутих поена. Немања Бјелица забележио је шест погодака, два скока и три асистенције, а Богдан Богдановић убацио је један мање, али је уз то имао и осам скокова и четири асистенције. Једини играч Панатинаикоса са двоцифреним учинком био је Еј Џеј Слотер који је уписао 20 погодака.

Велика борба виђена је у првој четвртини, Семих Ерден и Еј Џеј Слотер највише су се истицали поентерским учинком, али ни гости ни домаћи нису успевали да се одлепе- 18:18. Турски тим заиграо је знатно боље у других 10 минута и кошевима Рикија Хикмана и Јана Веселог у једном тренутку успео је да се одвоји на плус девет (31:22), да би Грци одговорили преко Фотсиса и Слотера и на полувреме отишли са прихватљивим заостатком од четири поена- 34:38.

Не знамо шта је Обрадовић рекао својим играчима у свлачионици, али су старт другог полувремена одиграли као трансу, Гаудлок је погодио чак четири тројке у трећој деоници, разиграли су се Хикман и Бјелица и пред почетак последње четвртине Фенербахче је имао безмало 20 разлике- 67:48. У последњем кварталу домаћи кошаркаши рутински су одрадили посао, Јан Весели и Богдан Богдановић мало су поправили свој кошгетерски учинак, а турски тим је након невероватне тројке српског бека дошао је до убедљиве победе- 84:62.

Фенербахче је наставио са сјајним играма и уписао је девету победу из последњих десет мечева, што је донело шести тријумф у Евролиги и друго место у групи Ц, док Атињани сада имају скор 5-3 и заузимају трећу позицију.