EL: Fenerova lekcija PAO-u!

Košarkaši Reala slavili su na gostovanju Nižnjem u sjajnom meču osmog kola A grupe Evrolige sa 98:101 (23:20, 21:21, 25:27, 29:32), dok je Fenerbahče na svom terenu očitao lekciju Panatinaikosu - 84:62 (18:18, 18:14, 31:16, 17:14).

Košarka 04.12.2014 | 21:20

Fenerbahče je treću četvrtinu dobio rezultatom 31:16 i tada je Panatinaikos izgubio svaku šansu za trijumf.

Željkova najteža pobeda ove sezone! Fenerbahče je u osmom kolu Evrolige ubedljivo savladao grčki Panatinaikos- 84:62 i tako dobio bitku za drugo mesto u grupi makar do naredne nedelje, ali se Željko Obradović neće previše radovati s obzirom na to da je deklasirao klub u kojem je radio punih 13 godina.

Najefikasniji kod pobednika bio je Endru Gaudlok sa 18 poena, Semih Erden dodao je 14, dok je Jan Veseli meč okončao sa 12 postignutih poena. Nemanja Bjelica zabeležio je šest pogodaka, dva skoka i tri asistencije, a Bogdan Bogdanović ubacio je jedan manje, ali je uz to imao i osam skokova i četiri asistencije. Jedini igrač Panatinaikosa sa dvocifrenim učinkom bio je Ej Džej Sloter koji je upisao 20 pogodaka.

Velika borba viđena je u prvoj četvrtini, Semih Erden i Ej Džej Sloter najviše su se isticali poenterskim učinkom, ali ni gosti ni domaći nisu uspevali da se odlepe- 18:18. Turski tim zaigrao je znatno bolje u drugih 10 minuta i koševima Rikija Hikmana i Jana Veselog u jednom trenutku uspeo je da se odvoji na plus devet (31:22), da bi Grci odgovorili preko Fotsisa i Slotera i na poluvreme otišli sa prihvatljivim zaostatkom od četiri poena- 34:38.

Ne znamo šta je Obradović rekao svojim igračima u svlačionici, ali su start drugog poluvremena odigrali kao transu, Gaudlok je pogodio čak četiri trojke u trećoj deonici, razigrali su se Hikman i Bjelica i pred početak poslednje četvrtine Fenerbahče je imao bezmalo 20 razlike- 67:48. U poslednjem kvartalu domaći košarkaši rutinski su odradili posao, Jan Veseli i Bogdan Bogdanović malo su popravili svoj košgeterski učinak, a turski tim je nakon neverovatne trojke srpskog beka došao je do ubedljive pobede- 84:62.

Fenerbahče je nastavio sa sjajnim igrama i upisao je devetu pobedu iz poslednjih deset mečeva, što je donelo šesti trijumf u Evroligi i drugo mesto u grupi C, dok Atinjani sada imaju skor 5-3 i zauzimaju treću poziciju.