ЕЛ: Макаби пао у Москви!

Кошаркаши ЦСКА декласирали су Макаби у групи Б на старту другог кола Евролиге са 99:80 уз сјајну партију нашег репрезентативца Милоша Теодосића.

Кошарка 23.10.2014 | 19:50

Макаби је само у уводним тренуцима контролисао резултат, али су "армејци" серијом 9:2 прешли у вођство (17:15), успоставили равнотежу и до краја диктирали ритам.

Гости из Тел Авива нису дозвољавали Московљанима да се одлепе на двоцифрену разлику у првом полувремену, иако је ЦСКА играо по нотама нашег Милоша Теодосића и Сонија Вимса који су тројкама одржавали предност, па су на предах отишли са 48:41.

По повратку из свлачионице руски тим је серијом 13:2 коју је тројком затворио Теодосић побегао ан 61:43 и готово решио питање победника већ у 24. минуту. До краја треће четвртине у три наврата је било +26, колико је било и на почетку последње (85:59), па је публика у Москви могла да ужива у сјајној представи кошаркаша ЦСКА.

Међу најзаслужнијима за тријумф био је сјајни Теодосић, пошто је постигао 15 поена и имао чак 11 асистенција, највише у свом тиму, а одлично су га пратили Вимс са 18 и Саша Каун са поеном мање. У Макабију су се истакли Рендл са 18 и Ландесберг са 14 поена.