ЕЛ: Славио Дуда и Уникаха у ЗГ!

Кошаркаши Анадолу Ефеса почели су сезону у Евролиги победом против Уникса у Истанбулу резултатом 82:76. Кошаркаши Уникахе савладали су Цедевиту у Загребу резултатом 78:63, у мечу првог кола Б групе Евролиге.

Кошарка 16.10.2014 | 21:25

До стартне победе у А групи екипа Душана Ивковића стигла је уз сјајно издање Ненада Крстића – 15 поена (3-8) и 6 скокова.

Ефес је највећу разлику направио у првом полувремену (45:34), гости су у наставку у неколико наврата покушали да ухвате прикључак, али домаћин је имао одговор на све.

Донтај Дрејпер био је такође одличан са 16 поена, Мет Џенинг убацио је 12, а у тиму се нашао и Дарио Шарић који је имао 9 поена и 3 скока. Код гостију, Ленгфорд је убацио 19, Вајт 13 уз 10 скокова, а Џерелс 11 поена.

ЕЛ, А група:

Нижни – Динамо Сасари (петак)
Ефес – Уникс 82:76
Реал Мадрид - Жалгирис (петак)

Иако је хрватска екипа добила прву четвртину са два разлике, гости из Шпаније преломили су меч у другој деоници коју су добили резултатом 29:16.

Цедевита је покушала да се врати у другом полувремену, али је Уникаха одржавала стечену предност и заслужено славила.

Победничку екипу предводио је одлични Рајан Тулсон, који је одличан меч завршио са 20 поена (5-5 за два, 2-4 за три, 4-44 пенали), уз две асистенције и један скок.

Фран Васкес иницирао је увећавање разлике, постигавши свих 13 поена у другој четвртини, а имао је и 8 ухваћених лопти. Кузминскас је додао 12, док је репрезентативац Србије Стефан Марковић за нешто мање од 16 минута на паркету забележио 3 поена и 4 асистенције.

Цедевиту је предводио Миро Билан са дабл-дабл учинком (15 поена и 10 скокова), али је праву помоћ имао само у Анту Делашу, који је убацио 12. Нико више није имао двоцифрен учинак у домаћој екипи.

У току вечери играју Макаби и Лимож у оквиру групе Б.