Одбојкаши нижу побједе

Одбојкаши Србије забележили су нову победу на Светском првенству, пошто су уз пуно проблема победили селекцију Камеруна са 3:1 (25:21, 24:26, 29:27 и 25:17) у сетовима.

Остали спортови 08.09.2014 | 10:30

Много теже него што је ико могао да претпостави, одбојакши Србије победили су Камерун са 3:1, у мечу петог кола групе А Светског првенства у Пољској.

Први сет репрезентативци Србије су добили са 25:21 уз солидну игру и сигуран пријем.

Међутим, у дригом сет почињу проблеми за играче селектора Колаковића. Грешке и у нападу и у одбрану уз много бољу игру Камерунаца, доводе до изједначења у сетовима (било је 24:26).

Трећи сет донео је велику борбу два тима, Камерунци су наставили са игром из другог сета али су и Срби за нијансу подигли ниво игре. Резултат тога био је неизвестан финиш сета, који су некако одбојкаши Србије решили у своју корист са 29:27.

Четврти сет донео је оно што су сви очекивали пре почетка сусрета - убедљиву, лаку и сигурну игру Србије, која га осваја са 25:17 и побеђује са 3:1.