Odbojkaši nižu pobjede

Odbojkaši Srbije zabeležili su novu pobedu na Svetskom prvenstvu, pošto su uz puno problema pobedili selekciju Kameruna sa 3:1 (25:21, 24:26, 29:27 i 25:17) u setovima.

Ostali sportovi 08.09.2014 | 10:30

Mnogo teže nego što je iko mogao da pretpostavi, odbojakši Srbije pobedili su Kamerun sa 3:1, u meču petog kola grupe A Svetskog prvenstva u Poljskoj.

Prvi set reprezentativci Srbije su dobili sa 25:21 uz solidnu igru i siguran prijem.

Međutim, u drigom set počinju problemi za igrače selektora Kolakovića. Greške i u napadu i u odbranu uz mnogo bolju igru Kamerunaca, dovode do izjednačenja u setovima (bilo je 24:26).

Treći set doneo je veliku borbu dva tima, Kamerunci su nastavili sa igrom iz drugog seta ali su i Srbi za nijansu podigli nivo igre. Rezultat toga bio je neizvestan finiš seta, koji su nekako odbojkaši Srbije rešili u svoju korist sa 29:27.

Četvrti set doneo je ono što su svi očekivali pre početka susreta - ubedljivu, laku i sigurnu igru Srbije, koja ga osvaja sa 25:17 i pobeđuje sa 3:1.