Treći trijumf: Odbojkaši Srbije savladali Estoniju

Srbija je upisala treći trijumf u grupnoj fazi Evropskog prvenstva, izabranici selektora Igora Kolakovića savladali su Estoniju sa 3:0.

Ostali sportovi 04.09.2023 | 20:02

Odbojkaši Srbije savladali su selekciju Estonije u četvrtom kolu grupne faze Evropskog prvenstva. Srbija je bila bolja 3:0, po setovima, 25:16, 25:23, 25:22.

Nakon takmičenja u Peruđi Srbija je šampionat Evrope nastavila u Ankoni. Poslije poraza od Italije, odbojkaši Srbije su se vratili na pobjednički kolosijek pobjedom u tri seta nad Estonijom koja nije bila na viskom nivou.

Odbojkaši Srbije su relativno lako stigli do trijufa, još na početku duela su nametnuli svoj ritam igre koji je Estonija pratila samo na početku setova.

Napadi izabranika Kolakovića izgledali su tečno, dok je igra prilikom prijema bila organizovana i kasnije je olakšavala ofanzivno raspoređivanje.

Јedini otpor Estonija je pružila u drugom setu koji je riješen u finišu. Rezultatska ujednačenost trajala je do samog kraja, a onda je Aleksandar Atanasijević servis poenom donio energičnost u igri Srbije.

Koncentrisanom igrom odbojkaši Srbije su došli i do drugog seta na meču.

U trećem, odlučujućem setu nije bilo velikih uzbuđenja, osim u završnici kada su se usljed velikog vođstva odbojkaši Srbije opustili, a Estonci su taj pad fokusa iskoristili da se približe na poen razlike, 23:22. Međutim, Srbija je ipak na kraju stigla do trijumfa.

Najefikasniji igrač u redovima Srbije bio je Dražen Luburić sa 18 poena, od toga je 15 osvojio u napadu i tri prilikom servisa.

(RTS/Foto: EPA-EFE/ROBERTO BARTOMEOLI)