СЛ: Срби изгубили од Руса

Српски одбојкаши изгубили су од Русије са 3:0 у првом мечу четвртог викенда такмичења у Светској лиги.

Остали спортови 21.06.2014 | 14:01

Руси су у Сургуту победили изабранике Игора Колаковића са 37:35, 25:16, 25:15, и тако репрезентацији Србије нанели трећи пораз.

На тај начин, Русија се по броју бодова изједначила са репрезентацијом Србије, која и даље држи друго место на табели са 14 бодова, четири мање, али и утакмицом више од Сједињених Држава.

Наредни меч Русија и Србија играју у суботу од 14 часова, такође у Сургуту.

Први меч са Русијом одлучио је први сет у којем су Колаковићеви изабраници имали осам сет лопти, које нису реализовали, а са друге стране Русија је искористила своју пету сет лопту за вођство од 1:0. Током преостала два сета Русија је средином сетова успела да стекне недостижну предност, па је на крају славила максималним резултатом.

Повела је Србија на почетку утакмице са 3:1, па 5:3. Изједначила је Русија на 5:5 и повела са 8:7 на првом техничком тајм-ауту. Водили су Руси са 13:10, 14:11, односно 16:14 на другом техничком одмору, а затим и са 18:14. Смањила је Србија на 19:17, па после 20:17, серијом 5:0 преокренулуа на 22:20. Успели су Руси да изједначе на 22:22, а затим је уследила игра поен за поен. Имала је Србија осам сет лопти, али ниједну није успела да релаизује, док су Руси искористили своју пету за коначних 37:35 и вођство од 1:0 у сетовима.

У другом сету, после почетних 2:0 за Србију, Руси су успели да преокрену резултат и поведу са 6:4 и 8:5. Имала је Русија пет поена вишка, 11:6, а затим и седам – 14:7, када је Колаковић затражио тајм-аут. На другом техничком одмору било је 16:8 за Русију, а затим и 18:10, па 21:13. На крају, сет је завршен са 25:15 за Русију, за предност од 2:0 у сетовима.

Трећи сет је почео изједначеном игром, да би Руси поново на техничком тајм-ауту имали три поена предности – 8:5. Успела је Србија да се врати у игру и смањи на 11:10 и 12:11, али је тада Русија направила серију 5:0 и повела са 17:11. На крају је било 25:16 за максималну победу Русије.