SL: Srbi izgubili od Rusa

Srpski odbojkaši izgubili su od Rusije sa 3:0 u prvom meču četvrtog vikenda takmičenja u Svetskoj ligi.

Ostali sportovi 21.06.2014 | 14:01

Rusi su u Surgutu pobedili izabranike Igora Kolakovića sa 37:35, 25:16, 25:15, i tako reprezentaciji Srbije naneli treći poraz.

Na taj način, Rusija se po broju bodova izjednačila sa reprezentacijom Srbije, koja i dalje drži drugo mesto na tabeli sa 14 bodova, četiri manje, ali i utakmicom više od Sjedinjenih Država.

Naredni meč Rusija i Srbija igraju u subotu od 14 časova, takođe u Surgutu.

Prvi meč sa Rusijom odlučio je prvi set u kojem su Kolakovićevi izabranici imali osam set lopti, koje nisu realizovali, a sa druge strane Rusija je iskoristila svoju petu set loptu za vođstvo od 1:0. Tokom preostala dva seta Rusija je sredinom setova uspela da stekne nedostižnu prednost, pa je na kraju slavila maksimalnim rezultatom.

Povela je Srbija na početku utakmice sa 3:1, pa 5:3. Izjednačila je Rusija na 5:5 i povela sa 8:7 na prvom tehničkom tajm-autu. Vodili su Rusi sa 13:10, 14:11, odnosno 16:14 na drugom tehničkom odmoru, a zatim i sa 18:14. Smanjila je Srbija na 19:17, pa posle 20:17, serijom 5:0 preokrenulua na 22:20. Uspeli su Rusi da izjednače na 22:22, a zatim je usledila igra poen za poen. Imala je Srbija osam set lopti, ali nijednu nije uspela da relaizuje, dok su Rusi iskoristili svoju petu za konačnih 37:35 i vođstvo od 1:0 u setovima.

U drugom setu, posle početnih 2:0 za Srbiju, Rusi su uspeli da preokrenu rezultat i povedu sa 6:4 i 8:5. Imala je Rusija pet poena viška, 11:6, a zatim i sedam – 14:7, kada je Kolaković zatražio tajm-aut. Na drugom tehničkom odmoru bilo je 16:8 za Rusiju, a zatim i 18:10, pa 21:13. Na kraju, set je završen sa 25:15 za Rusiju, za prednost od 2:0 u setovima.

Treći set je počeo izjednačenom igrom, da bi Rusi ponovo na tehničkom tajm-autu imali tri poena prednosti – 8:5. Uspela je Srbija da se vrati u igru i smanji na 11:10 i 12:11, ali je tada Rusija napravila seriju 5:0 i povela sa 17:11. Na kraju je bilo 25:16 za maksimalnu pobedu Rusije.