Хајровић за победу над "Сомбреросима"

Босна и Херцеговина је надиграла Мексико у дуелу две екипе које ће учествовати на Мундијалу у Бразилу.

Фудбал 04.06.2014 | 14:30

Изет Хајровић и Асмир Беговић.
То су јунаци победе Босне и Херцеговине над Мексиком. Претходне ноћи у Чикагу, "змајеви" су надиграли ривала који ће такође учествовати на Мундијалу у Бразилу резултатом 1:0.

Једини гол за Босну постигао је Изет Хајровић у 41. минуту. Претходно је погрешио један играч мексичког тима, лопта је дошла до Сенада Салиховића на левој страни, а он је додао до Хајровића који је левом ногом са осам метара погодио мрежу голмана Алфреда Талавере.

Пре гола Босна је имала три шансе преко Едина Џека, први пут одбранио је голман, а друга два шута отишла су преко гола.

Голман Босне Асмир Беговић је озбиљније интервенције имао у завршници утакмице, одбранио је ударац главом Франсиска Родригеса у 86. минуту и Мигела Понсе у другом минуту судијске надокнаде времена.

Утакмицу на стадиону Солџер филд гледало је 60.707 навијача.

То је била друга утакмица Босне у склопу припрема, а пре четири дана победила је Обалу Слоноваче резултатом 2:1.

На Мундијалу у Бразилу, који ће се одржати од 12. јуна до 13. јула, Мексико је сврстан у Групу А, а противници ће му бити домаћин Бразил, Хрватска и Камерун.

Репрезентација Босне и Херцеговине играће у Групи Ф против Аргентине, Ирана и Нигерије.