Hajrović za pobedu nad "Sombrerosima"

Bosna i Hercegovina je nadigrala Meksiko u duelu dve ekipe koje će učestvovati na Mundijalu u Brazilu.

Fudbal 04.06.2014 | 14:30

Izet Hajrović i Asmir Begović.
To su junaci pobede Bosne i Hercegovine nad Meksikom. Prethodne noći u Čikagu, "zmajevi" su nadigrali rivala koji će takođe učestvovati na Mundijalu u Brazilu rezultatom 1:0.

Jedini gol za Bosnu postigao je Izet Hajrović u 41. minutu. Prethodno je pogrešio jedan igrač meksičkog tima, lopta je došla do Senada Salihovića na levoj strani, a on je dodao do Hajrovića koji je levom nogom sa osam metara pogodio mrežu golmana Alfreda Talavere.

Pre gola Bosna je imala tri šanse preko Edina Džeka, prvi put odbranio je golman, a druga dva šuta otišla su preko gola.

Golman Bosne Asmir Begović je ozbiljnije intervencije imao u završnici utakmice, odbranio je udarac glavom Fransiska Rodrigesa u 86. minutu i Migela Ponse u drugom minutu sudijske nadoknade vremena.

Utakmicu na stadionu Soldžer fild gledalo je 60.707 navijača.

To je bila druga utakmica Bosne u sklopu priprema, a pre četiri dana pobedila je Obalu Slonovače rezultatom 2:1.

Na Mundijalu u Brazilu, koji će se održati od 12. juna do 13. jula, Meksiko je svrstan u Grupu A, a protivnici će mu biti domaćin Brazil, Hrvatska i Kamerun.

Reprezentacija Bosne i Hercegovine igraće u Grupi F protiv Argentine, Irana i Nigerije.