Vučević u Nevesinju počeo dvodnevnu posjetu Srpskoj
Vučević je danas u Nevesinju počeo dvodnevnu posjetu Republici Srpskoj gdje ga je dočekao predsjednik Republike Srpske Milorad Dodik.
Republika Srpska 30.11.2024 | 13:34
Vučevića su dočekali i predsjednik vlade Republike Srpske Radovan Višković i načelnik opštine Nevesinje Milenko Avdalović, a uslijedio je sastanak Vučevića i delegacije sa predstavnicima Republike Srpske u zgradi opštine Nevesinje.
Na sastanku je rečeno da su u toku pripreme za veliko obilježavanje 150. godišnjice Nevesinjske puške, te da će u organizaciju biti uključene Srbija, Crna Gora i Republike Srpska, kao i Srpska pravoslavna crkva.
Planirani brojni programi i svečanosti, kao i snimanje dokumentarno - igranog filma te održavanje svečane akademije u Sava Centru.
Uoči početka posete Republici Srpskoj, ranije u toku dana, Vučević je obišao i saborni hram Svete trojice u Mostaru, kao i hercegovačko selo Prebilovci, poznato kao mesto velikog stradanja Srba u Drugom svjetskom ratu.
Vučević je hramu Vaskrsenja Hristovog u Prebilovcima uručio poklon - kandilo.
Sa premijerom u delegaciji su i ministri u Vladi Srbije Nikola Selaković i Nemanja Starović.
Planirano je da premijer Vučević u Trebinju obiđe projekte koje zajednički realizuju i finansiraju Republika Srbija i Republika Srpska.
(BN/Tanjug) Foto: BN
Komentari / 2
Ostavite komentarTte
30.11.2024 14:19Sta ovaj viskovic radi u crkvi kad radi djavolja dela? A ne po bogu
ODGOVORITEBorac
30.11.2024 20:32Vucevicu bolje bi ti bilo da si otisao na Kosovo.