Test: Inter ''anestezirao'' PSŽ!

Možda se već vidi Konteova ruka. . .  Na kraju Neroazuri slavili posle boljeg izvođenja penala.

Fudbal 27.07.2019 | 19:24
Protiv Mančester Junajteda je bilo nezadovoljavajuće, ali forma Intera ima uzlaznu liniju. Rano je možda nešto tako konstatovati, ali ruka Antonija Kontea počinje da se nazire u sistemu Neroazura. Nije blistao klub iz Milana tokom današnje provere protiv PSŽ-a, ali je uspeo da sakrije brojne ofanzivne kvalitete Svetaca. Na kraju je bilo pravednih 1:1, da bi Inter bio bolji posle izvođenja penala.

Zanimljivo je da su se oba trenera, Antonio Konte i Tomas Tuhel, odlučili za formacije sa tri pozadi. Napad PSŽ-a predvodio je Mbape, dok su Dreksler i Sarabija delovali po krilima.

Nije bilo mnogo prilika u prvom poluvremenu. PSŽ je nešto bolju igru krunisao pogotkom Tima Kerera na asistenciju pomenutog Sarabije.

Igra je u nastavku malo pala, pošto je bilo mnogo izmena. Gledali smo ravnopravan meč, a Inter je za disciplinovanu igru nagrađen u sudijskoj nadoknadi. Tada je Galjardini pokupio jednu ničiju loptu, dodao lkoptu do Lunga koji je prevario Areolu.