KIN: Kad Piksijevi igraju, to je lom!

Petarda pukla po Guangdžouu!

Fudbal 27.07.2019 | 16:52
Imaju Kinezi boljih, jačih, moćnijih timova, ali atraktivnijeg ok Piksijevog Guangdžou R&F-a sigurno ne! Ma, tako zabavne ekipe nema ni mnogo šire od Kine. Svaki meč je rapsodija golova, šansi, maštovitog fudbala. Jedino nije dobro što se uglavnom završava tako što Stojkovićev sastav ne pobedi.

A, tako je bilo i ovog puta, na gostovanju Šangaj Šenhui. Za pola sata postignuta su tri gola, a do kraja utakmice ukupno osam – 5:3.

Piksijev Guangdžou je poveo sa 1:0, pa je dozvolio rivalu preokret na 2:1, uspeo je i da izjednači do kraja poluvremena, ali je u nastavku Šangaj preko trostrukog strelca Kim-Šin Vuka došao do trijumfa.

Peking Guan je pao sa liderske pozicije. Tim iz prestonice je izgubio na gostovanju kod Henana (1:0), pa je Guangdžou Evergrande preuzeo vodeće mesto na tabeli.

KINA 1 - 20. KOLO