ABA: FMP siguran kod kuće, Pot ubacio 30!

"Panteri" ubedljivo savladali slovenačkog rivala i zaokružili uspešan vikend srpskih timova na Jadranu. Plejmejker ubacio 30 poena u tvrdoj utakmici, prožetoj penalima (izvedeno čak 88!)

Košarka 12.11.2018 | 20:40
FMP je "potvrdio brejk" u Laktašima i ostvario četvrti trijumf u ABA ligi.

Nakon prvog uspeha u gostima u prošlom kolu, ekipa Vladimira Jovanovića ovog ponedeljka je u Železniku ubedljivo savladala tim iz Novog Mesta i izjednačila se na tabeli sa četvrtoplasiranim Partizanom.

Slovenački tim je u poslednjoj četvrtini dao samo jedan koš iz igre!

FMP - KRKA 93:65 (33:20, 26:18, 18:24, 16:3)

Najbolji igrač utakmice bio je Stefan Pot, koji je ponovo vodio tim u trijumf. Do poluvremena je ubacio 22 poena, a meč je završio sa 30, uz indeks korisnosti 39 i bez promašaja u šutu za tri (3/3).

U utakmici koja je trajala duže od dva sata i u kojoj je izvedeno čak 88 slobodnih bacanja (po 44!), istakao se i mladi Stefan Momirov, bivši Zvezdin đak koji je bio drugi strelac ekipe sa 17 poena, uz šut za tri 3/5. Treći najefikasniji među "panterima" bio je centar Dragan Apić sa 16, uz sedam skokova.

Ravnopravna borba vođena je samo pet minuta (14:12), posle čega su Pot, Duop Rit i Matic Rebec povukli domaće ka brzoj dvocifrenoj razlici, zadržanoj i povećavanoj do poslednjeg zvuka sirene.

Krka je u prvom poluvremenu ostala bez iskusnog Dalibora Đape, koji je posle samo minuta na terenu isključen posle koškašanja sa Rebecom, bivšim "plejom" slovenačkog tima.

Gosti su pokazali nekoliko reakcija, Jure Lalić postigao je 11 poena, Tim Osolnik i Dino Cinac ubacili su po devet, ali ni u jednom trenutku nisu uspeli da ugroze prednost domaćina.

FMP je tako mirno priveo kraju treći trijumf na svom parketu, gde će narednog vikenda gostovati Cedevita.

FMP: Rebec 10, Rit 7 (9 sk), Jeremić 2, Momirov 17 (3/5 za tri, 4 ukradene), Apić 16, Pot 30 (3/3 za tri), Stojačić, Bursać 7, Radovanović, Šešlija, Nikolić 1, Đorđević 3.

KRKA: Mahkovic 3, Jančar Jarc, Marineli 5, Škedelj, Osolnik 9, Bratož 6, Stipaničev 1, Cinac 9, Đapa, Fifolt 6, Lalić 11, Lapornik 15.

Zadar - Mega 80:84

TABELA: Zvezda 7-0, Mega 6-1, Budućnost 5-2, Partizan 4-3, FMP 4-3, Cedevita 3-4, Cibona 3-4, Olimpija 2-5, Mornar 2-5, Zadar 2-5, Igokea 2-5, Krka 2-5.

PAROVI 8. KOLA: Igokea - Olimpija (petak), FMP - Cedevita, Zvezda - Mornar (subota), Krka - Mega, Budućnost - Partizan (nedelja), Cibona - Zadar (ponedeljak).

Izvor: mondo.rs