АБА: ФМП сигуран код куће, Пот убацио 30!

"Пантери" убедљиво савладали словеначког ривала и заокружили успешан викенд српских тимова на Јадрану. Плејмејкер убацио 30 поена у тврдој утакмици, прожетој пеналима (изведено чак 88!)

Кошарка 12.11.2018 | 20:40
ФМП је "потврдио брејк" у Лакташима и остварио четврти тријумф у АБА лиги.

Након првог успеха у гостима у прошлом колу, екипа Владимира Јовановића овог понедељка је у Железнику убедљиво савладала тим из Новог Места и изједначила се на табели са четвртопласираним Партизаном.

Словеначки тим је у последњој четвртини дао само један кош из игре!

ФМП - КРКА 93:65 (33:20, 26:18, 18:24, 16:3)

Најбољи играч утакмице био је Стефан Пот, који је поново водио тим у тријумф. До полувремена је убацио 22 поена, а меч је завршио са 30, уз индекс корисности 39 и без промашаја у шуту за три (3/3).

У утакмици која је трајала дуже од два сата и у којој је изведено чак 88 слободних бацања (по 44!), истакао се и млади Стефан Момиров, бивши Звездин ђак који је био други стрелац екипе са 17 поена, уз шут за три 3/5. Трећи најефикаснији међу "пантерима" био је центар Драган Апић са 16, уз седам скокова.

Равноправна борба вођена је само пет минута (14:12), после чега су Пот, Дуоп Рит и Матиц Ребец повукли домаће ка брзој двоцифреној разлици, задржаној и повећаваној до последњег звука сирене.

Крка је у првом полувремену остала без искусног Далибора Ђапе, који је после само минута на терену искључен после кошкашања са Ребецом, бившим "плејом" словеначког тима.

Гости су показали неколико реакција, Јуре Лалић постигао је 11 поена, Тим Осолник и Дино Цинац убацили су по девет, али ни у једном тренутку нису успели да угрозе предност домаћина.

ФМП је тако мирно привео крају трећи тријумф на свом паркету, где ће наредног викенда гостовати Цедевита.

ФМП: Ребец 10, Рит 7 (9 ск), Јеремић 2, Момиров 17 (3/5 за три, 4 украдене), Апић 16, Пот 30 (3/3 за три), Стојачић, Бурсаћ 7, Радовановић, Шешлија, Николић 1, Ђорђевић 3.

КРКА: Махковиц 3, Јанчар Јарц, Маринели 5, Шкедељ, Осолник 9, Братож 6, Стипаничев 1, Цинац 9, Ђапа, Фифолт 6, Лалић 11, Лапорник 15.

Задар - Мега 80:84

ТАБЕЛА: Звезда 7-0, Мега 6-1, Будућност 5-2, Партизан 4-3, ФМП 4-3, Цедевита 3-4, Цибона 3-4, Олимпија 2-5, Морнар 2-5, Задар 2-5, Игокеа 2-5, Крка 2-5.

ПАРОВИ 8. КОЛА: Игокеа - Олимпија (петак), ФМП - Цедевита, Звезда - Морнар (субота), Крка - Мега, Будућност - Партизан (недеља), Цибона - Задар (понедељак).

Извор: мондо.рс