PL: Volkot kaznio promašaje Njukasla na Gudisonu!

Fudbaleri Evertona savladali su minimalnim rezultatom ekipu Njukasla (1:0), u poslednjoj utakmici 35. kola engleske Premijer lige.  Rasterećeni, a stegnuti Everton i Njukasl! Everton bolji od Njukasla u poslednjem meču 35. kola Premijer lige.  Volkot razbio maler i pokvario Rafin jubilej! Gol posle 864 minuta za slom Njukasla! Karamele slavile na svom Gudisonu.

Fudbal 23.04.2018 | 23:31
Everton je na svom 'Gudisonu' slavio u izjednačenoj utakmici, a strelac odlučujućeg pogotka bio je Tio Volkot početkom drugog poluvremena.

Nekadašnji igrač Arsenala odlično se snašao posle centaršuta Janika Bolasija sa desne strane, iščačkao loptu iz gužve i potom je zakucao pod prečku golmana Dubravke.

Gosti su imali bolje šanse, ali su Ajose Peres, Mat Riči i Dvajd Gejl bili neprecizni i 'Karamele' su stigle do punog plena.

Ovim trijumfom, ekipa Sema Olerdajsa je preskočila Lester siti na osmoj poziciji i trenutno ima 45 bodova, četiri više od 'Svraka' koje su dva mesta niže.

U Engleskoj je u ponedeljak završeno maratonsko 35. kolo Premijer lige, koje se igralo od utorka. Poslednji par činili su Everton i Njukasl. Utakmica nije imala rezultatski značaj, igrala se za prestiž, ali igrači dva tima nisu briljirali...

Everton je pobedio 1:0 (0:0).

Strelac odlučujućeg gola bio je Teo Volkot u 51. minutu. Lopta je nekadašnjem asu Arsenala, posle centrašuta sa desne strane, prvo pobegla, ali mu se i vratila u noge, što ovaj put Volkot nije propustio i sa sedam-osam metara je zakucao u mrežu.

Njukasl ni posle tri i po godine ne zna za pobedu nad Evertonom. Tradicija je i ove aprilske večeri igrala veliku ulogu u duelu takmaca sa sredine tabele Premijer lige, a Everton je po starom, oprobanom receptu odneo minimalnu pobedu - 1:0 (0:0).

Kad ne može milom, onda mora silom. Tako je Everton nekoliko puta ove sezone dolazio do bodova u engleskom šampionatu, a protiv Njukasla ulogu golgetera imao je Teo Volkot. Čak 22.500.000 evra plaćeni engleski brzanjac razbio je maler i zatresao mrežu posle čak 864 minuta u Premijer ligi, čime je još jednom dokazao da su mu utakmice protiv Svraka talične. Jer, direktno je bio učesnik u deset golova na poslednjih devet susreta protiv komšija sa severa Ostrva.

Volkot je jedinim golom na utakmici pokvario i veliki jubilej Rafe Beniteza na klupi Njukasla. Španac je vodio crno-bele na 100. zvaničnoj utakmici, u kojim sada ima skor 48-21-31 (P-N-I). Everton je ujedno stavio i tačku na vrlo dobru Njukaslovu formu poslednjih sedmica, koja je donela četiri uzastopne pobede i skok u gornju polovinu tabele. Jedini pogodak na meču viđen je u 51. minutu utakmice, kada se iz jedne pomalo trapave akcije izrodilo nešto više. Idrisa Gaj dobio je loptu na svojoj polovini terena, a iako je ispred sebe imao Šejmusa Kolmena u punom trku, on se odlučio na dubok centaršut u peterac rivala. Posle nekoliko odbitaka Volkot je uspeo da pronađe put do mreže tako što je bukvalno napucao loptu iz sve snage i poslao je pod prečku nemoćnog Martina Dubravke.

Pre Volkotovog gola ređale su se šanse ispred gola Evertona. Doduše prvu, pravu šansu Njukasl je propustio praktično nekoliko trenutaka pre Volkotovog gola, kada je Ajoze Perez dobio precizno dodavanje u šesnaesterac, ali je njegov oštar udarac završio kraj leve stative. Njukasl je posle primljenog gola dodao gas i preuzeo kontrolu utakmice, ali osim tri poluprilike Dvajta Gejla, Pereza i opasnog slobodnjaka Meta Ričija golman Džordan Pikford nije imao prevelikog posla. Everton je sačuvao tri boda u kući posle velike intervencije Jagjelke na opasan centaršut s desnog boka.