ПЛ: Волкот казнио промашаје Њукасла на Гудисону!

Фудбалери Евертона савладали су минималним резултатом екипу Њукасла (1:0), у последњој утакмици 35. кола енглеске Премијер лиге.  Растерећени, а стегнути Евертон и Њукасл! Евертон бољи од Њукасла у последњем мечу 35. кола Премијер лиге.  Волкот разбио малер и покварио Рафин јубилеј! Гол после 864 минута за слом Њукасла! Карамеле славиле на свом Гудисону.

Фудбал 23.04.2018 | 23:31
Евертон је на свом 'Гудисону' славио у изједначеној утакмици, а стрелац одлучујућег поготка био је Тио Волкот почетком другог полувремена.

Некадашњи играч Арсенала одлично се снашао после центаршута Јаника Боласија са десне стране, ишчачкао лопту из гужве и потом је закуцао под пречку голмана Дубравке.

Гости су имали боље шансе, али су Ајосе Перес, Мат Ричи и Двајд Гејл били непрецизни и 'Карамеле' су стигле до пуног плена.

Овим тријумфом, екипа Сема Олердајса је прескочила Лестер сити на осмој позицији и тренутно има 45 бодова, четири више од 'Сврака' које су два места ниже.

У Енглеској је у понедељак завршено маратонско 35. коло Премијер лиге, које се играло од уторка. Последњи пар чинили су Евертон и Њукасл. Утакмица није имала резултатски значај, играла се за престиж, али играчи два тима нису бриљирали...

Евертон је победио 1:0 (0:0).

Стрелац одлучујућег гола био је Тео Волкот у 51. минуту. Лопта је некадашњем асу Арсенала, после центрашута са десне стране, прво побегла, али му се и вратила у ноге, што овај пут Волкот није пропустио и са седам-осам метара је закуцао у мрежу.

Њукасл ни после три и по године не зна за победу над Евертоном. Традиција је и ове априлске вечери играла велику улогу у дуелу такмаца са средине табеле Премијер лиге, а Евертон је по старом, опробаном рецепту однео минималну победу - 1:0 (0:0).

Кад не може милом, онда мора силом. Тако је Евертон неколико пута ове сезоне долазио до бодова у енглеском шампионату, а против Њукасла улогу голгетера имао је Тео Волкот. Чак 22.500.000 евра плаћени енглески брзањац разбио је малер и затресао мрежу после чак 864 минута у Премијер лиги, чиме је још једном доказао да су му утакмице против Сврака таличне. Јер, директно је био учесник у десет голова на последњих девет сусрета против комшија са севера Острва.

Волкот је јединим голом на утакмици покварио и велики јубилеј Рафе Бенитеза на клупи Њукасла. Шпанац је водио црно-беле на 100. званичној утакмици, у којим сада има скор 48-21-31 (П-Н-И). Евертон је уједно ставио и тачку на врло добру Њукаслову форму последњих седмица, која је донела четири узастопне победе и скок у горњу половину табеле. Једини погодак на мечу виђен је у 51. минуту утакмице, када се из једне помало трапаве акције изродило нешто више. Идриса Гај добио је лопту на својој половини терена, а иако је испред себе имао Шејмуса Колмена у пуном трку, он се одлучио на дубок центаршут у петерац ривала. После неколико одбитака Волкот је успео да пронађе пут до мреже тако што је буквално напуцао лопту из све снаге и послао је под пречку немоћног Мартина Дубравке.

Пре Волкотовог гола ређале су се шансе испред гола Евертона. Додуше прву, праву шансу Њукасл је пропустио практично неколико тренутака пре Волкотовог гола, када је Ајозе Перез добио прецизно додавање у шеснаестерац, али је његов оштар ударац завршио крај леве стативе. Њукасл је после примљеног гола додао гас и преузео контролу утакмице, али осим три полуприлике Двајта Гејла, Переза и опасног слободњака Мета Ричија голман Џордан Пикфорд није имао превеликог посла. Евертон је сачувао три бода у кући после велике интервенције Јагјелке на опасан центаршут с десног бока.