Čempionšip: Stojketovo loše popodne, Jokanov Fulam slavi!

Lids drži korak sa vrhom, povučena linija između najboljih 10 i ostalih... Sjajne utakmice za Boksing dej u Čempionšipu!

Fudbal 26.12.2016 | 19:30
Boksing dej u Čempionšipu doneo je sudare ekipa iz vrha tabele protiv onih koji tavore na dnu. I tu se jasno povukla linija između najboljih 10 ekipa i onih do 24. pozicije. Favoriti su opravdali uloge. Reding je tukao Norič s 3:1, ali treba istaći da je do takvog rezultata stigao iz penala uz crveni karton.

Sve do 67. minuta bilo je 1:1, a onda je Hovson dobio isključenje, Mekkleri izveo najstrožu kaznu i Reding je ostao na 3. poziciji na tabeli.

Do trijumfa su došli i Hadersfild i Lids. Hadersfild je slavio s 2:1 protiv Notingema u čudnoj utakmici. Forest je poveo golom Pereire u 26. minutu, a onda je Hadersfild preokrenuo s golom Palmera (neki ga upisali kao autogol našegVladimira Stojkovića koga je lopta udarila posle odbitka od okvira gola i ušla u mrežu), a potom je i Mansijen postigao autogol.

Lids je učestvovao u pravom vatrometu golova u prvom poluvremenu protiv Prestona u kom je izašao kao bolji s 4:1, a tako je ostalo i do kraja utakmice. Gosti su dolazili do pogodaka preko Rufa, Sekoa i Dukara i time je već posle pola sata igre obezbedio tri boda koja ih drže u vrhu tabele.

Da je neko od konkurenata kiksnuo, mogao je Lids i da skočio ka vrhu.

Fulam Slaviše Jokanovića ulepšao je praznike svojim navijačima pošto je slavio na gostovanju Ispsviču s 2:0 golovima Martina i Sigurdsona pa je sada sa 36 bodova na dobroj poziciji da preti protivnicima na vrhu.

Poslednja utakmica dana igra se između Njukasla i Šefild Venzdeja.