Чемпионшип: Стојкетово лоше поподне, Јоканов Фулам слави!

Лидс држи корак са врхом, повучена линија између најбољих 10 и осталих... Сјајне утакмице за Боксинг деј у Чемпионшипу!

Фудбал 26.12.2016 | 19:30
Боксинг деј у Чемпионшипу донео је сударе екипа из врха табеле против оних који таворе на дну. И ту се јасно повукла линија између најбољих 10 екипа и оних до 24. позиције. Фаворити су оправдали улоге. Рединг је тукао Норич с 3:1, али треба истаћи да је до таквог резултата стигао из пенала уз црвени картон.

Све до 67. минута било је 1:1, а онда је Ховсон добио искључење, Мекклери извео најстрожу казну и Рединг је остао на 3. позицији на табели.

До тријумфа су дошли и Хадерсфилд и Лидс. Хадерсфилд је славио с 2:1 против Нотингема у чудној утакмици. Форест је повео голом Переире у 26. минуту, а онда је Хадерсфилд преокренуо с голом Палмера (неки га уписали као аутогол нашегВладимира Стојковића кога је лопта ударила после одбитка од оквира гола и ушла у мрежу), а потом је и Мансијен постигао аутогол.

Лидс је учествовао у правом ватромету голова у првом полувремену против Престона у ком је изашао као бољи с 4:1, а тако је остало и до краја утакмице. Гости су долазили до погодака преко Руфа, Секоа и Дукара и тиме је већ после пола сата игре обезбедио три бода која их држе у врху табеле.

Да је неко од конкурената кикснуо, могао је Лидс и да скочио ка врху.

Фулам Славише Јокановића улепшао је празнике својим навијачима пошто је славио на гостовању Испсвичу с 2:0 головима Мартина и Сигурдсона па је сада са 36 бодова на доброј позицији да прети противницима на врху.

Последња утакмица дана игра се између Њукасла и Шефилд Венздеја.