FRA: Anžer koristi kikseve Monaka, ''bušna'' odbrana Sent Etjena!

Fudbaleri Monaka remizirali su drugi put u nizu, pošto su igrali nerešeno s Ažaksjoom 2:2 u 20. kolu francuske Lige jedan. Sačuvaj bože odbranu Sent Etjena: Zeleni defanzivci poklonili pobedu Kanarincima! Nant slavio sa 2:1 i prekinuo seriju od sedam mečeva bez pobede u francuskom šampionatu.

Fudbal 10.01.2016 | 19:00

Na poluvremenu je tim iz Kneževine gubio 2:0, ali su u nastavku Fabinjo iz penala i Karvaljo osigurali barem bod.

Kiks Monaka iskoristio je Anžer, koji je golovima Kapela i Ketkeopomponea ponovo preuzeo drugu poziciju, nakon što je u prethodna dva kola osvojio samo bod.

Najubedljiviji je bio Lion, koji je savladao ekipu Troa sa 4:1 za devetu ligašku pobedu – golove su dali Lakazet, Gezal, Feri i Buve.

Bordo je slavio u Monpeljeu pogotkom Dijabatea, dok je Tuluz het-triko Ben Jedera slavio u Remsu 3:1 – za pobednički tim Uroš Spajić bio je na klupi, a Aleksandar Pešić igrao je od 76. minuta.

Ren i Lorijen odigrali su nerešeno 2:2, a sva četiri gola pala su u prvom poluvremenu – Dijanje (autogol) i Varis za goste, a onda Dembele i Boga za domaće.

Sačuvaj bože odbranu Sent Etjena: Zeleni defanzivci poklonili pobedu Kanarincima! Nant slavio sa 2:1 i prekinuo seriju od sedam mečeva bez pobede u francuskom šampionatu.

Ekipa Nanta uspela je da prekine crnu seriju od čak sedam utakmica bez trijumfa u Ligi 1, a ovog popodneva na svom La Bužuaru savladala je posle preokreta Sent Etjen sa 2:1 (1:1).

Domaćin za prvi prvenstveni trijumf posle gotovo dva meseca najviše treba da zahvali odbrani Zelenih, čiji su igrači u pojedinim trenucima smešno reagovali, posebno kod izjednačujućeg gola Joana Odela u 29. minutu. Pre tog pogotka, Sent Etjen je dobro otvorio meč, poveo sa bele tačke preko Rua u 14. minutu i izgledalo je nakon prvih 45 minuta da bi mogli da se vrate kući sa dobrim rezultatom.

Ali, u nastavku je Nant u otvorenoj borbi bio bolji, a rezervista Islanđanin Sigtorson je samo sedam minuta nakon što je ušao u igru sa klupe, u 77. nakon još jedne greške odbrane domaćina, postigao pobedonosni pogodak vredan celog plena za Kanarince.

Liga 1 - 20. kolo