ФРА: Анжер користи киксеве Монака, ''бушна'' одбрана Сент Етјена!

Фудбалери Монака ремизирали су други пут у низу, пошто су играли нерешено с Ажаксјоом 2:2 у 20. колу француске Лиге један. Сачувај боже одбрану Сент Етјена: Зелени дефанзивци поклонили победу Канаринцима! Нант славио са 2:1 и прекинуо серију од седам мечева без победе у француском шампионату.

Фудбал 10.01.2016 | 19:00

На полувремену је тим из Кнежевине губио 2:0, али су у наставку Фабињо из пенала и Карваљо осигурали барем бод.

Кикс Монака искористио је Анжер, који је головима Капела и Кеткеопомпонеа поново преузео другу позицију, након што је у претходна два кола освојио само бод.

Најубедљивији је био Лион, који је савладао екипу Троа са 4:1 за девету лигашку победу – голове су дали Лаказет, Гезал, Фери и Буве.

Бордо је славио у Монпељеу поготком Дијабатеа, док је Тулуз хет-трико Бен Једера славио у Ремсу 3:1 – за победнички тим Урош Спајић био је на клупи, а Александар Пешић играо је од 76. минута.

Рен и Лоријен одиграли су нерешено 2:2, а сва четири гола пала су у првом полувремену – Дијање (аутогол) и Варис за госте, а онда Дембеле и Бога за домаће.

Сачувај боже одбрану Сент Етјена: Зелени дефанзивци поклонили победу Канаринцима! Нант славио са 2:1 и прекинуо серију од седам мечева без победе у француском шампионату.

Екипа Нанта успела је да прекине црну серију од чак седам утакмица без тријумфа у Лиги 1, а овог поподнева на свом Ла Бужуару савладала је после преокрета Сент Етјен са 2:1 (1:1).

Домаћин за први првенствени тријумф после готово два месеца највише треба да захвали одбрани Зелених, чији су играчи у појединим тренуцима смешно реаговали, посебно код изједначујућег гола Јоана Одела у 29. минуту. Пре тог поготка, Сент Етјен је добро отворио меч, повео са беле тачке преко Руа у 14. минуту и изгледало је након првих 45 минута да би могли да се врате кући са добрим резултатом.

Али, у наставку је Нант у отвореној борби био бољи, а резервиста Исланђанин Сигторсон је само седам минута након што је ушао у игру са клупе, у 77. након још једне грешке одбране домаћина, постигао победоносни погодак вредан целог плена за Канаринце.

Лига 1 - 20. коло