PL: ''Ludilo'' u Liverpulu, Totenhemu gradski derbi...

"Ludnica" sa preokretima u Liverpulu, Totenhemu poklonjena pobeda sa igračem više, Aston Vila ostala zakucana za dno, Njukasl opet izgubio.

Fudbal 28.12.2015 | 18:20

Prvi mečevi 19. kola nisu doneli neki "zvučan" duel po imenima rivala, međutim, bilo je veoma, veoma uzbudljivo.

Najviše u Liverpulu, gde je Stouk vezao drugu pobedu. Posle Mančester junajteda, "pao" je i Everton.

Utakmicu su obeležili preokreti, od 0:1, preko 1:1, 1:2, 3:2, do 3:4, golom Marka Arnautovića iz penala u 90. minutu!

Izuzetno važnu pobedu u borbi za Ligu šampiona ostvario je Totenhem, koji je kao gost savladao Votford 2:1, ali slobodno se može reći - nezasluženo.

Gosti su poslednjih pola sata imali igrača više, ali je domaćin bio taj koji je napadao i pretio da postigne gol. Ipak, Hung-Min Son je u 89. minutu na sjajan način, petom kroz noge Gomesu, doneo tri boda svom timu. Ali, reprezentativac Južne Koreje se na početku te akcije nalazio u ofsajd poziciji, što su sudije previdele.

Njukasl je posle šokantnog poraza od Evertona, golom u 94. minutu, doživeo još jedan poraz. Ovaj put od Vest Bromvič Albiona, pogotkom Flečera u 78.

Aleksandar Mitrović je odigrao ceo meč u napadu svog tima, ali ponovo nije bio efikasan.

Za razliku od njega, Romelu Lukaku je sa dva pogotka Stouku stigao Džejmija Vardija iz Lestera na vodećem mestu liste strelaca (obojica su postigli po 15 golova).

Aston Vila je porazom od Noriča u gostima (0:2) ostala zakucana za začelje tabele sa svega osam bodova i već sada se može naslutiti da je klub iz Birmingema budući drugoligaš.