ПЛ: ''Лудило'' у Ливерпулу, Тотенхему градски дерби...

"Лудница" са преокретима у Ливерпулу, Тотенхему поклоњена победа са играчем више, Астон Вила остала закуцана за дно, Њукасл опет изгубио.

Фудбал 28.12.2015 | 18:20

Први мечеви 19. кола нису донели неки "звучан" дуел по именима ривала, међутим, било је веома, веома узбудљиво.

Највише у Ливерпулу, где је Стоук везао другу победу. После Манчестер јунајтеда, "пао" је и Евертон.

Утакмицу су обележили преокрети, од 0:1, преко 1:1, 1:2, 3:2, до 3:4, голом Марка Арнаутовића из пенала у 90. минуту!

Изузетно важну победу у борби за Лигу шампиона остварио је Тотенхем, који је као гост савладао Вотфорд 2:1, али слободно се може рећи - незаслужено.

Гости су последњих пола сата имали играча више, али је домаћин био тај који је нападао и претио да постигне гол. Ипак, Хунг-Мин Сон је у 89. минуту на сјајан начин, петом кроз ноге Гомесу, донео три бода свом тиму. Али, репрезентативац Јужне Кореје се на почетку те акције налазио у офсајд позицији, што су судије превиделе.

Њукасл је после шокантног пораза од Евертона, голом у 94. минуту, доживео још један пораз. Овај пут од Вест Бромвич Албиона, поготком Флечера у 78.

Александар Митровић је одиграо цео меч у нападу свог тима, али поново није био ефикасан.

За разлику од њега, Ромелу Лукаку је са два поготка Стоуку стигао Џејмија Вардија из Лестера на водећем месту листе стрелаца (обојица су постигли по 15 голова).

Астон Вила је поразом од Норича у гостима (0:2) остала закуцана за зачеље табеле са свега осам бодова и већ сада се може наслутити да је клуб из Бирмингема будући друголигаш.