BL: Levandovski spasao Bajern, kiks Šalkea!

Fudbaleri Bajerna pobedili su Hofenhajm na gostovanju, dok je Šalke igrao samo 1:1 sa Damštatom u utakmicama koje su obeležile drugo kolo Bundeslige.

Fudbal 23.08.2015 | 11:40

Minhenski tim je slavio protiv Hofenhajma sa 2:1 sa desetoricom igrača na terenu i to pošto je primio gol u devetoj sekundi, čime je izjednačen rekord Bundeslige.

Strelac za Hofenhajm je bio Kevin Foland, da bi preokret aktuelnom šampionu doneli Tomas Miler i Robert Levandovski golovima u 41, odnosno 90. minutu.

Hofenhajm je na samom startu susreta sa bavarskim velikanom iskoristio veliku grešku u odbrani izabranika Pepa Gvardiole, Foland je sam istrčao ispred Nojera i poslao loptu u mrežu.

Na odgovor Bajerna se čekalo do 41. minutu, kada je Miler sjajno dočekao odbijenu loptu posle sjajnog prodora Daglasa Koste, za 1:1. Minhenski tim je imao nekoliko sjajnih prilika da dođe do vođstva, međutim, odbrana domaćeg tima je fantastično reagovala.

Međutim, umesto gola usledilo je isključenje Žeroma Boatenga, koji je u 73. minutu dobio drugi žuti karton zbog igranja rukom u svom šesnaestercu. Eugen Polanski je izveo penal, ali je pogodio desnu stativu, a taj promašaj kaznio je Levandovski u poslednjem minutu regularnog dela utakmice. Posle sjajnog pasa Koste, poljski fudbaler je poslao loptu po sredini gola, a golman Hofenhajma nije mogao da reaguje i tako je postavio konačan rezultat.

Šalke je kiksnuo u duelu sa novim bundesligašem, a rezultatom 1:1 završene su još dve utakmice – Ajntraht – Augsburg i Keln – Volfsburg. U jedinoj preostaloj utakmici u subotnjem popodnevnom terminu, Bajer je na gostovanju slavio protiv Hanovera sa 1:0.

Junak trijumfa tima iz Leverkuzena bio je Hakan Čalanolu golom u 18. minutu pred 39.000 navijača na HDI Areni i tako Bajeru doneo drugu pobedu ove sezone.

U Gelzenkirhenu, Darmštat je poveo preko Konstantina Rauša u devetom minutu, a konačan rezultat i bod Šalkeu doneo je Julijan Draksler golom u 47.

Sličan rasplet viđen je u Frankfurtu, gde je Kajubi doveo Augsburg u vođstvo u 23. minutu, da bi Marko Rus doneo Remi Augsburgu četiri minuta pre kraja utakmice.

Niklas Bentner je bio taj koji je spasao Volfsburg poraza u Kelnu, golom u 83. minutu, pošto je domaćin imao prednost od 1:0 zahvaljujući Zimonu Coleru od 30. minuta.

U poslednjoj utakmici Štutgart je vodio na poluvremenu sa 2:1, uz dva gola Gincek, ali u poslednjih šest minuta HSV je preko Lasoge i Đurua došao do tri boda i prve pobede ove sezone. Za poraženi tim Filip Kostić igrao je do 76. minuta.