БЛ: Левандовски спасао Бајерн, кикс Шалкеа!

Фудбалери Бајерна победили су Хофенхајм на гостовању, док је Шалке играо само 1:1 са Дамштатом у утакмицама које су обележиле друго коло Бундеслиге.

Фудбал 23.08.2015 | 11:40

Минхенски тим је славио против Хофенхајма са 2:1 са десеторицом играча на терену и то пошто је примио гол у деветој секунди, чиме је изједначен рекорд Бундеслиге.

Стрелац за Хофенхајм је био Кевин Фоланд, да би преокрет актуелном шампиону донели Томас Милер и Роберт Левандовски головима у 41, односно 90. минуту.

Хофенхајм је на самом старту сусрета са баварским великаном искористио велику грешку у одбрани изабраника Пепа Гвардиоле, Фоланд је сам истрчао испред Нојера и послао лопту у мрежу.

На одговор Бајерна се чекало до 41. минуту, када је Милер сјајно дочекао одбијену лопту после сјајног продора Дагласа Косте, за 1:1. Минхенски тим је имао неколико сјајних прилика да дође до вођства, међутим, одбрана домаћег тима је фантастично реаговала.

Међутим, уместо гола уследило је искључење Жерома Боатенга, који је у 73. минуту добио други жути картон због играња руком у свом шеснаестерцу. Еуген Полански је извео пенал, али је погодио десну стативу, а тај промашај казнио је Левандовски у последњем минуту регуларног дела утакмице. После сјајног паса Косте, пољски фудбалер је послао лопту по средини гола, а голман Хофенхајма није могао да реагује и тако је поставио коначан резултат.

Шалке је кикснуо у дуелу са новим бундеслигашем, а резултатом 1:1 завршене су још две утакмице – Ајнтрахт – Аугсбург и Келн – Волфсбург. У јединој преосталој утакмици у суботњем поподневном термину, Бајер је на гостовању славио против Хановера са 1:0.

Јунак тријумфа тима из Леверкузена био је Хакан Чаланолу голом у 18. минуту пред 39.000 навијача на ХДИ Арени и тако Бајеру донео другу победу ове сезоне.

У Гелзенкирхену, Дармштат је повео преко Константина Рауша у деветом минуту, а коначан резултат и бод Шалкеу донео је Јулијан Дракслер голом у 47.

Сличан расплет виђен је у Франкфурту, где је Кајуби довео Аугсбург у вођство у 23. минуту, да би Марко Рус донео Реми Аугсбургу четири минута пре краја утакмице.

Никлас Бентнер је био тај који је спасао Волфсбург пораза у Келну, голом у 83. минуту, пошто је домаћин имао предност од 1:0 захваљујући Зимону Цолеру од 30. минута.

У последњој утакмици Штутгарт је водио на полувремену са 2:1, уз два гола Гинцек, али у последњих шест минута ХСВ је преко Ласоге и Ђуруа дошао до три бода и прве победе ове сезоне. За поражени тим Филип Костић играо је до 76. минута.