Triglav liga: Vječiti nemoćni, trijumf Radničkog

Vaterpolisti Crvene zvezde i Partizana doživeli su ubedljive poraze, dok je Radnički slavio u prvom kolu druge faze regionalne Triglav lige.

Ostali sportovi 04.02.2015 | 22:00

Zvezda je doživela debakl u Rijeci od Primorja 18:3, dok je Partizan bio nemoćan protiv favorita Juga sa 12:5 na Banjici. Radnički je savladao Jadran 5:4 u Kragujevcu.

U sledećem kolu Lige za prvaka igra se "večiti" derbi između Zvezde i Partizana, dok Radnički gostuje Mornaru u Baru. Radnički je treći, Partizan šesti, a Zvezda poslednja osma. Četiri najbolja idu na F4.

Crveno-beli su bili oslabljeni neigranjem Strahinje i Viktora Rašovića, Ivana Reckova, Save Ranđelovića i Radomira Drašovića, a izostao je i trener Dejan Savić.

Domaćin je to iskoristio i već na poluvremenu deklasirao srpskog šampiona sa 10:0 u prvom meču druge faze takmičenja koja će doneti učesnike fajnal-fora.

Jedine golove za Zvezdu postigli su Tankosić, Bjelić i Njegovan. Primorje je do šeste pobede predvodio Sukno sa sedam golova.

Mladi tim Partizana nije imao snage za raspoložene Dubrovčane. Nikola Janović je sa dva gola predvodio Jug do nedostižnih 5:1 već posle prve četvrtine.

Na kraju je Gavril Subotić imao dva gola za Partizan, a Draško Gogov, Ognjen Stojanović i Đorđe Lazić po jedan. Najefikasniji u Jugu bio je Bošković sa tri gola.

U Kragujevcu prevagu su odneli Srđan Vuksanović sa tri i Marko Ćuk sa dva gola. Trostruki strelac za goste iz Crne Gore bio je Jovan Sarić.

Junak u sredu bio je Vuksanović koji je 20-ak sekundi pre kraja meča doneo trijumf Radničkom.

'Utakmica je bila veoma teška za igru, došla je za nas u vrlo nezgodnom trenutku, jer smo prethodnu nedelju praktično proveli sedam dana u putu. Na kraju smo ostvarili pozitivan rezultat i to je jedino bitno u ovom trenutku'', rekao je Marko Ćuk.