Триглав лига: Вјечити немоћни, тријумф Радничког

Ватерполисти Црвене звезде и Партизана доживели су убедљиве поразе, док је Раднички славио у првом колу друге фазе регионалне Триглав лиге.

Остали спортови 04.02.2015 | 22:00

Звезда је доживела дебакл у Ријеци од Приморја 18:3, док је Партизан био немоћан против фаворита Југа са 12:5 на Бањици. Раднички је савладао Јадран 5:4 у Крагујевцу.

У следећем колу Лиге за првака игра се "вечити" дерби између Звезде и Партизана, док Раднички гостује Морнару у Бару. Раднички је трећи, Партизан шести, а Звезда последња осма. Четири најбоља иду на Ф4.

Црвено-бели су били ослабљени неиграњем Страхиње и Виктора Рашовића, Ивана Рецкова, Саве Ранђеловића и Радомира Драшовића, а изостао је и тренер Дејан Савић.

Домаћин је то искористио и већ на полувремену декласирао српског шампиона са 10:0 у првом мечу друге фазе такмичења која ће донети учеснике фајнал-фора.

Једине голове за Звезду постигли су Танкосић, Бјелић и Његован. Приморје је до шесте победе предводио Сукно са седам голова.

Млади тим Партизана није имао снаге за расположене Дубровчане. Никола Јановић је са два гола предводио Југ до недостижних 5:1 већ после прве четвртине.

На крају је Гаврил Суботић имао два гола за Партизан, а Драшко Гогов, Огњен Стојановић и Ђорђе Лазић по један. Најефикаснији у Југу био је Бошковић са три гола.

У Крагујевцу превагу су однели Срђан Вуксановић са три и Марко Ћук са два гола. Троструки стрелац за госте из Црне Горе био је Јован Сарић.

Јунак у среду био је Вуксановић који је 20-ак секунди пре краја меча донео тријумф Радничком.

'Утакмица је била веома тешка за игру, дошла је за нас у врло незгодном тренутку, јер смо претходну недељу практично провели седам дана у путу. На крају смо остварили позитиван резултат и то је једино битно у овом тренутку'', рекао је Марко Ћук.