Kup Kralja: Barsina ''petarda'' usred krize!

Fudbaleri Sevilje ostvarili su pobedu u prvom duelu osmine finala Kupa kralja pošto su u gostima bili bolji od Granade sa 2:1, a Barselona je sa 5:0 deklasirala Elče.

Fudbal 09.01.2015 | 11:40

Sevilja je na odmor otišla sa golom prednosti pošto je mrežu u 31. minutu pogodio Delofeu, a Gameiro je u 53. minutu bacio na kolena Granadu koja je bila, i pored toga što je igrala na svom stadionu, autsajder u ovom susretu i generalno u dvomeču. Da ipak postoji nada da Sevilja neće proći, potrudio se napadač Granade Bangura, koji je u drugom minutu nadoknade pogodio za 2:1.

Što se Barselone tiče, pripreme za ovaj meč bile su u senci previranja u klubu, otkaza sportskom direktoru Zubizareti, odlaska Karlesa Pujola, no igrači su rešili da obraduju navijače protiv Elčea. Već posle 45 minuta bilo je 3:0, u 59. je Nejmar drugim golom na meču postavio konačan rezultat, pa fudbaleri Elčea mogu biti zadovoljni što nisu još gore prošli pred revanš, koji će predstavljati formalnost.