Куп Краља: Барсина ''петарда'' усред кризе!

Фудбалери Севиље остварили су победу у првом дуелу осмине финала Купа краља пошто су у гостима били бољи од Гранаде са 2:1, а Барселона је са 5:0 декласирала Елче.

Фудбал 09.01.2015 | 11:40

Севиља је на одмор отишла са голом предности пошто је мрежу у 31. минуту погодио Делофеу, а Гамеиро је у 53. минуту бацио на колена Гранаду која је била, и поред тога што је играла на свом стадиону, аутсајдер у овом сусрету и генерално у двомечу. Да ипак постоји нада да Севиља неће проћи, потрудио се нападач Гранаде Бангура, који је у другом минуту надокнаде погодио за 2:1.

Што се Барселоне тиче, припреме за овај меч биле су у сенци превирања у клубу, отказа спортском директору Зубизарети, одласка Карлеса Пујола, но играчи су решили да обрадују навијаче против Елчеа. Већ после 45 минута било је 3:0, у 59. је Нејмар другим голом на мечу поставио коначан резултат, па фудбалери Елчеа могу бити задовољни што нису још горе прошли пред реванш, који ће представљати формалност.