PL: Siti lagano, Junajted kiksnuo, čudo QPR-a!

Fudbaleri Mančester junajteda remizirali su sa Aston Vilom na gostovanju (1:1), dok je Sautempton bez povređenog Dušana Tadića ispratio Everton u Liverpul sa ubedljivih 3:0.

Fudbal 21.12.2014 | 11:00

Povela je Aston Vila praktično iz prve šanse, kada se Benteke posle dugog poigravanja u šesnaestercu oslobodio čuvara i našao prostor da levicom plasira loptu tik uz stativu, a tek početkom drugog dela igre Junajted je krenuo u opštu ofanzivu.

To je donelo rezultat u 53. minutu, kad je Falkao u skoku dobro reagovao, da bi domaćini ubrzo ostali bez Agbonlahora, kog je nesmotreni start skupo koštao, isključenjem u 65. minutu. I pored toga, tim Luja van Gala nije bio konkretan u napadu do samog kraja, pa je izostao i preokret.

Nije Ronald Kuman na raspolaganju imao Dušana Tadića, ali je i bez njega Sautempton nadigrao Everton. Prvo je nespretni Lukaku na pogrešnoj strani pokazao golgeterske sposobnosti, pošto je u završnici prvog poluvremena nakon kornera matirao Hauarda, da bi u nastavku Pele iskoristio pas Longa za 2:0. Da se tri boda proslave i sa tri gola, pobrinuo se Jošida na centraršut Dejvisa, kad je ponovo zakazala odbrana Evertona u skoku.

Totenhem je konačnih 2:1 protiv Barnlija postavila već u 35. minutu uz golove Kejna i Lamele, čiji je projektil sa 20-ak metara golman Hiton mogao samo da ulepša pokušajem da interveniše. Ujedno, to je bio i prvenac Lamele u Premijer ligi, posle prelaska iz Rome za koju je imao 15 pogodaka u sezoni 2012/13. Svonsi je još ranije "završio posao" na gostovanju Halu, pošto je bio dovoljan gol Sung-Jonga u 15. minutu, ali uz dosta sreće. Korejski fudbaler samo se našao na pravom mestu posle šuta Šelvija, pa se lopta odbila u mrežu prevarivši Mekgregora.

Kvins Park je u goleadi sa 3:2 savladao Vest Bromvič, dok je Vest Hem navijače u Londonu obradovao sa 2:0 protiv Lestera, golovima bivših igrača Liverpula, Kerola i Dauninga.