ПЛ: Сити лагано, Јунајтед кикснуо, чудо QПР-а!

Фудбалери Манчестер јунајтеда ремизирали су са Астон Вилом на гостовању (1:1), док је Саутемптон без повређеног Душана Тадића испратио Евертон у Ливерпул са убедљивих 3:0.

Фудбал 21.12.2014 | 11:00

Повела је Астон Вила практично из прве шансе, када се Бентеке после дугог поигравања у шеснаестерцу ослободио чувара и нашао простор да левицом пласира лопту тик уз стативу, а тек почетком другог дела игре Јунајтед је кренуо у општу офанзиву.

То је донело резултат у 53. минуту, кад је Фалкао у скоку добро реаговао, да би домаћини убрзо остали без Агбонлахора, ког је несмотрени старт скупо коштао, искључењем у 65. минуту. И поред тога, тим Луја ван Гала није био конкретан у нападу до самог краја, па је изостао и преокрет.

Није Роналд Куман на располагању имао Душана Тадића, али је и без њега Саутемптон надиграо Евертон. Прво је неспретни Лукаку на погрешној страни показао голгетерске способности, пошто је у завршници првог полувремена након корнера матирао Хауарда, да би у наставку Пеле искористио пас Лонга за 2:0. Да се три бода прославе и са три гола, побринуо се Јошида на центраршут Дејвиса, кад је поново заказала одбрана Евертона у скоку.

Тотенхем је коначних 2:1 против Барнлија поставила већ у 35. минуту уз голове Кејна и Ламеле, чији је пројектил са 20-ак метара голман Хитон могао само да улепша покушајем да интервенише. Уједно, то је био и првенац Ламеле у Премијер лиги, после преласка из Роме за коју је имао 15 погодака у сезони 2012/13. Свонси је још раније "завршио посао" на гостовању Халу, пошто је био довољан гол Сунг-Јонга у 15. минуту, али уз доста среће. Корејски фудбалер само се нашао на правом месту после шута Шелвија, па се лопта одбила у мрежу преваривши Мекгрегора.

Квинс Парк је у голеади са 3:2 савладао Вест Бромвич, док је Вест Хем навијаче у Лондону обрадовао са 2:0 против Лестера, головима бивших играча Ливерпула, Керола и Даунинга.