Primera: Kiksevi Sevilje i Valensije, poraz Atletika!

Fudbaleri Sevilje i Levantea remizirali su sa 1:1 u prvom nedeljnom meču 11. kola Primere, istim rezultatom završen je meč između Espanjola i Viljareala, a bodove su podelili i Valensija i Atletik Bilbao u susretu bez golova. Sosijedad je na svom terenu preokretom srušio Atletiko Madrid sa 2:1 za kraj ove runde.

Fudbal 10.11.2014 | 16:20

Valensija nije znala da iskoristi kiks Sevilje i bliže se primakne Barsi, jer je na svom terenu remizirala sa Atletik Bilbaom u duelu bez pogodaka, a u ovom kolu kao da su svi igrali za Mesija i družinu.

Ni madridski Atletiko nije pretekao katalonski klub što bi uradio u slučaju pobede, već je poražen na gostovanju Sosijedadu sa 2:1.

Aktuelni šampion je došao do vođstva u 10. minutu pošto je centaršut Garsije sa desne prošao pored trojice domaćin igrača i stigao do Marija Mandžukića kome na drugoj stativi nije bilo teško da zatrese mrežu.

Radost "jorgandžija" trajala je svega pet minuta, jer je Karlos Vela anulirao zaostatak sjajnim udarcem u donji levi ugao, da bi posao Sosijedadu olakšao Sikera koji je u 50. minutu isključen zbog faula sa leđa i drugog žutog kartona.

Tim iz San Sebastijana je brojčanu prednost materijalizovao osam minuta pre kraja preko Agirečea za preokret i osvajanje sva tri boda.

Povela je Sevilja u 31. minutu kada je Vitolo iskoristio dobar centaršut da udarcem glavom zatrese mrežu, ali to nije bilo dovoljno za pobedu. U 80. minutu, Kasadesus je posle loše intervencije golmana Beta došao do lopte, koju je sproveo u mrežu za izjednačenje.

Levanteu je ovaj remi treći u Primeri, ekipa je ostala u zoni ispadanja, ali ima identičan broj bodova kao tri ekipe koje su iznad nje na tabeli. Sa druge strane, Sevilja je propustila priliku da se izjednači sa Barselonom, koja je druga na tabeli sa 25 bodova.