Примера: Киксеви Севиље и Валенсије, пораз Атлетика!

Фудбалери Севиље и Левантеа ремизирали су са 1:1 у првом недељном мечу 11. кола Примере, истим резултатом завршен је меч између Еспањола и Виљареала, а бодове су поделили и Валенсија и Атлетик Билбао у сусрету без голова. Сосиједад је на свом терену преокретом срушио Атлетико Мадрид са 2:1 за крај ове рунде.

Фудбал 10.11.2014 | 16:20

Валенсија није знала да искористи кикс Севиље и ближе се примакне Барси, јер је на свом терену ремизирала са Атлетик Билбаом у дуелу без погодака, а у овом колу као да су сви играли за Месија и дружину.

Ни мадридски Атлетико није претекао каталонски клуб што би урадио у случају победе, већ је поражен на гостовању Сосиједаду са 2:1.

Актуелни шампион је дошао до вођства у 10. минуту пошто је центаршут Гарсије са десне прошао поред тројице домаћин играча и стигао до Марија Манџукића коме на другој стативи није било тешко да затресе мрежу.

Радост "јорганџија" трајала је свега пет минута, јер је Карлос Вела анулирао заостатак сјајним ударцем у доњи леви угао, да би посао Сосиједаду олакшао Сикера који је у 50. минуту искључен због фаула са леђа и другог жутог картона.

Тим из Сан Себастијана је бројчану предност материјализовао осам минута пре краја преко Агиречеа за преокрет и освајање сва три бода.

Повела је Севиља у 31. минуту када је Витоло искористио добар центаршут да ударцем главом затресе мрежу, али то није било довољно за победу. У 80. минуту, Касадесус је после лоше интервенције голмана Бета дошао до лопте, коју је спровео у мрежу за изједначење.

Левантеу је овај реми трећи у Примери, екипа је остала у зони испадања, али има идентичан број бодова као три екипе које су изнад ње на табели. Са друге стране, Севиља је пропустила прилику да се изједначи са Барселоном, која је друга на табели са 25 бодова.