PL BiH: Široki gleda sa visine!

U nedelju je odigran 104. "vječiti" sarajevski derbi, a pobeda Sarajeva nad Željezničarom 2:1 ostala je u senci nereda na Grbavici.

Fudbal 03.11.2014 | 15:30

Meč je nekoliko puta prekidan, prvo zbog međusobnog sukoba navijača dva tima, a potom zbog reakcije policije koja je prema oceni pojedinih medija upotrebila prekomernu lisu.

Sve je počelo gađanjem dve grupe navijača bakljama i drugim predmetima, a onda su gosti, Horde zla, ušle u okršaj sa policijom, iz kojeg je nekolicina navijača izašla raskrvavljena.

Prema poslednjim informacijama bilo je oko 15 povređenih koji su potražili pomoć u hitnoj pomoći, ali niko nije životno ugrožen.

Iako su sukobi navijača i policije bili žestoki, nije bilo uhapšenih tokom, ni posle meča.

Do tog momenta rezultat je bio 1:1. Sarajevo prvo stiže do gola, u 13. minutu Krste Velkoski je izbegao ofsajd zamku i snažnim udarcem savladao Antolovića. Samo desetak minuta kasnije Željković je pronašao Vareu koji centaršutem pronalazi Hasanovića, a ovaj glavom donosi izjednačenje.

Nakon 25-minutnog prekida zbog pomenutih nereda krajem prvog dela igre meč je nastavljen, da bi u nastavku Željo propustio nekoliko šansi za preokret. To je "bordo" tim kaznio 20-ak minuta pre kraja. Nakon aktastrofalne igre domaće odbrane Duljević trese mrežu za 1:2.

Sarajevo je ostvarilo prvu pobedu na Grbavici posle pet godina i izjednačilo se sa gradskim rivalom na tabeli.

U drugom lokalnom derbiju dana Olimpik je slavio 3:1 u Istočnom Sarajevu protiv Slavije i nastavio da prati lidere šampionata.

Na vrhu je i dalje Široki koji je lako savladao Drinu, a sa Olimpikom je izjednačen Zrinjski koji je osvojio samo bod protiv Čelika.

Borac je poražen u Gradačcu, Vitez je nadigrao Mladost, a bodovi su podeljeni još u Tuzli i Bijeljini.

Posle 13 kola lider je i dalje Široki Brijeg sa 30 poena, po tri manje imaju Zrinjski i Olimpik, dok su Sarajevo i Željo sada izjednačeni sa po 26.