ПЛ БиХ: Широки гледа са висине!

У недељу је одигран 104. "вјечити" сарајевски дерби, а победа Сарајева над Жељезничаром 2:1 остала је у сенци нереда на Грбавици.

Фудбал 03.11.2014 | 15:30

Меч је неколико пута прекидан, прво због међусобног сукоба навијача два тима, а потом због реакције полиције која је према оцени појединих медија употребила прекомерну лису.

Све је почело гађањем две групе навијача бакљама и другим предметима, а онда су гости, Хорде зла, ушле у окршај са полицијом, из којег је неколицина навијача изашла раскрвављена.

Према последњим информацијама било је око 15 повређених који су потражили помоћ у хитној помоћи, али нико није животно угрожен.

Иако су сукоби навијача и полиције били жестоки, није било ухапшених током, ни после меча.

До тог момента резултат је био 1:1. Сарајево прво стиже до гола, у 13. минуту Крсте Велкоски је избегао офсајд замку и снажним ударцем савладао Антоловића. Само десетак минута касније Жељковић је пронашао Вареу који центаршутем проналази Хасановића, а овај главом доноси изједначење.

Након 25-минутног прекида због поменутих нереда крајем првог дела игре меч је настављен, да би у наставку Жељо пропустио неколико шанси за преокрет. То је "бордо" тим казнио 20-ак минута пре краја. Након актастрофалне игре домаће одбране Дуљевић тресе мрежу за 1:2.

Сарајево је остварило прву победу на Грбавици после пет година и изједначило се са градским ривалом на табели.

У другом локалном дербију дана Олимпик је славио 3:1 у Источном Сарајеву против Славије и наставио да прати лидере шампионата.

На врху је и даље Широки који је лако савладао Дрину, а са Олимпиком је изједначен Зрињски који је освојио само бод против Челика.

Борац је поражен у Градачцу, Витез је надиграо Младост, а бодови су подељени још у Тузли и Бијељини.

После 13 кола лидер је и даље Широки Бријег са 30 поена, по три мање имају Зрињски и Олимпик, док су Сарајево и Жељо сада изједначени са по 26.