Završena policijska istraga: Evo šta slijedi za Anju Ljubojević
Policijska uprava Banjaluka završila je istragu protiv bivše potpredsjednice Narodne skupštine Republike Srpske Anje Ljubojević, saznaje Srpskainfo.
Republika Srpska 27.06.2026 | 12:21
Prema našim informacijama, nakon što su završene vještačenja dostavljen je zahtjev Osnovnom sudu u Banjaluci.
"Od suda je zatraženo pokretanja prekršajnog postupka protiv Ljubojevićeve, zbog prekršaja koje je počinila", rekao je sagovornik Srpskainfo.
Podsjećamo, početkom juna Ljubojevićeva je imala saobraćajnu nezgodu u Trnu kod Laktaša.
Nezgoda se dogodila oko 4 časa ujutro kod nadvožnjaka u izgradnji, a njoj su na UKC Republike Srpske konstatovane lakše tjelesne povrede.
Ona je tom prilikom razbila službeni automobil “audi A3” vrijedan oko 60.000 maraka.
Nakon nesreće je izjavila da snosi svu odgovornost.
Objasnila je da je u momentu udesa pgledala u telefon, a prethodno je “bila na fešti i popila par pića”.
Predsjednik SNSD Milorad Dodik zatražio je 9. juna od Ljubojevićeve da podnese ostavku na tu funkciju, što je ona i uradila.
(Srpskainfo) Foto: BN

Komentari / 48
Ostavite komentarBiliPiton
27.06.2026 12:28A znaju objaviti kad tamo neki smrtnik naduva preko 1.5 promila, a za nju samo da auto vrijedi 60000 💩
ODGOVORITEĐUBRD
27.06.2026 13:50Jedna pokvarena, strpati je na Tunjice godinu dana a prethodno da iskešira 60,000 za auto, to je za nju isto kao za penzionera sa najnižom penzijom da izdvoji 10KM! Kad neka siritinja ukrade 10 m drva iz državne šume mora da vrati novac državi a prethodno dobije infarkt od šoka.Strašno, sve će vas đavo odnijeti, prokletnici!
re
27.06.2026 14:03Pa jel treba objaviti da smrtnik vozi auto od 1000 KM,bzz.
Uhh
27.06.2026 14:16Dal je bio alko test i za narkotike?
re
27.06.2026 20:23Ko je rekao da je šteta na autu od 60.000 KM koja je nekoliko desetina hiljada prekršaj. Neka od sada prekršajno a ne krivično gone sve koji nanesu štetu od 15-20000KM kao i LJubojevićku.
Đole
27.06.2026 12:39Neka je ona živa i zdrava, ali kao čovjek je nula, jedno nadmeno stvorenje, kopija bahatog i sirovog milorada. Fuuuj!!!
ODGOVORITEDOK HOLIDEJ
27.06.2026 14:09TA NESREĆA JOJ JE BILA OPOMENA ONAKVO PONAŠANJE U SKUPŠTINI NEPRILIČI SEOSKOJ TRAČARI KAD GOD VUKANOVIĆ SPOMENE KRIMINAL ONA I ONAJ PRASAC GA IZBACE ALERGIČNI SU NA LOPOVLUK. JEDINO ŠTO ĆE TO SVE PLATITI GLUPI NAROD.
Re
27.06.2026 19:35Ljudi moji, pa sjećate li se videa prije 6 godina pred izbore, kad je njena baba išla od kuće do kuće skupljati potpise, pa je lopovi skontali i snimili video, ispod Starčevice u ulici Miloša Dujića, bila opšta sprdnja. Onda baba sazvala novinare kao da se opravda kaže pa moram svojoj unuci obezbjediti uhljebljenje, onako bahato. Pa nije se moglo ni očekivati da će unuka biti bolja. Fuj
Obućinske Bare
27.06.2026 12:40O kakvom prekršajnom postupku pričate. Materijalna šteta 60,000 KM plus ugrožavanje saobraćaja zar to nije Krivično djelo.
ODGOVORITEre
27.06.2026 14:06To sto je auto 60 000 KM,i sto je slupan,nikad nije bilo,niti ce biti krivicno djelo,ma da je i 500 KM,dzaba.
TN
27.06.2026 15:36Šteta je uništene skele, ta brlja nije bitna. Sve po zasluzi. Nebi ništa bilo čudno da sad odjednom postane pobožna i krene u crkvu.
Jaka
27.06.2026 12:42Tresla se gora rodio se miš.
ODGOVORITEZoran
27.06.2026 15:06Bice nagradjena poslije izbora jos boljom pozicijom
Milija
27.06.2026 16:29Da li postoji neko toliko glup da je mogao pomisliti da će istaknuta članica sekte odgovarati?
S šta reći
27.06.2026 12:47Dodi, Dodo Dodo!! J*** te dodo, Treba i tebe i njega poslat tamo gdje vam je mjesto, Da Narod Srpski vodahne, od Vas turbo Srba
ODGOVORITEDragan
27.06.2026 12:49Mozes misliti koliko popije kad ode u Skupstinu,kad pijana sjeda za volan.
ODGOVORITEA šta
27.06.2026 12:54Je slijedi šta,?? 🪠🪠
ODGOVORITEre
27.06.2026 14:07Kazna,a u zatvor nece sigurno.
Da li smo mi normalni
27.06.2026 12:57U tvorza. Unistila je drzavnu imovinu. Meni uzese dozvolu zbog 21 km/h prekoračenja, a ovoj će još da plate, da se ne uzbuđava. Čuj prekrsajna prijava... Tvorza i šlus.
ODGOVORITEEee
27.06.2026 12:58Milorad je mnoge spasio ali šta. Bi sa tobom. Kujo.
ODGOVORITEBrut
27.06.2026 13:00Kazna par stotina maraka, sudski troškovi, troškovi veštačenja alkohola u krvi, vršenja uviđaja i fotodokumentacije, možda mjesec dana zabrane zavisi od količine alkohola. Sud se neće baviti naknadom štete, već eventualno drugi Sud u parničnom postupku, ako vlasnik auta i upravitelj puta zbog oštećene opreme na putu to pokrenu, a neće. Kupiće narod. Ne može im niko ništa, jači su od sudbine, mogu samo......
ODGOVORITEobrisani
27.06.2026 13:04Dobice ukor razrednog staresine,bice u cosku pola casa,roditelji ce da dodju na informacije,a onda ce kao odlikasu,podpredsedniku razreda,sve biti oprosteno.Nemojte nas zamajavati sa kaznama ovih Dodikovih oligarha,jer njima ni sudnji dan ne moze nista,a kamoli ovo nase, Milino pravosudje.Oni su iznad svih normi,akata i ustava.Oni su perjanice sekte zvane SNSD.Za njih ne vrede kmetovski zakoni.
ODGOVORITEPrekršajni postupak?
27.06.2026 13:08A pijana polupala auto od 60000 maraka?!
ODGOVORITERe
27.06.2026 15:39Pošto se voli slikati i oglašavati na društvenim mrežama, neka uslika uplatnicu na 60.000 maraka kojom je platila šretu Skupštini.
Semberac
27.06.2026 13:09Takve kao sto je ona Milorad Dodig "proizvodi". Ima ih na hiljade a sto je jos gore sve vise ce ih biti a drustvo tone li tone. Opametnice Srbin ali ce biti nazalost kasno!
ODGOVORITENeko
27.06.2026 13:10Pa šta slijedi.....
ODGOVORITERe za pravdu
27.06.2026 13:29Prekršaj. Ha, ha, ha. Jel tako baš. Prekršaj. Ha, ha, ha, ha. Sprdajte se sa zakonom i narodom kad možete.
ODGOVORITERealno
27.06.2026 13:34Mislim da je kriv izvođač radova zato što nije pravilno obilježio prekid puta i skretanje na zaobilazni put.Zbog tog se digla galama na jadnu djevojku ni krivu ni dužnu,a šef stranke podlegao pritisku javnosti i nepravedno je smjenio sa funkcije
ODGOVORITESemberac
27.06.2026 14:39Haha ha vidi ovog Dodinog ptrcka kako je brani Sram te bilo kad branis ovakve bitange Fuj. Fuj svi ste isti ali ima Bog necete jos dugo
Re
27.06.2026 15:41A gledanje u telefon, a alkohol? Pa sama je to rekla “jadna djevojka”.
Pitam se
27.06.2026 13:34Jel bila pijana ili ne? Kakvo je vjestacenje a nije receno koliko je imala alkohola u krvi?
ODGOVORITEvuki
27.06.2026 13:46Pa sta je istraga ustanovila .
ODGOVORITEPitam samo
27.06.2026 13:46Kakva bi bila optužnica da dotična ne pripada crvenoj sekti?
ODGOVORITEMićo
27.06.2026 13:52Sad će komentar vjerovatno dati odbačeni pravnikMB.
ODGOVORITEGoran
27.06.2026 13:53I šta kažu: koliko je čega imala u krvi? Prekršaj? Prekršaj je kad pređeš cestu mimo pješačkog prelaza.
ODGOVORITEkad bi imali pravosudje
27.06.2026 13:57Sudija bi obustavio prekršajni postupak jer se ne radi o prekršaju I proslijedio predmet Okruznom tužilastvu na nadležno postupanje. Ali pošto nemamo sudove za moćne I bogate,već samo za sirotinju,biće uslovna osuda I 150km troškova prekršajnog postupka.
ODGOVORITEолош ања,
27.06.2026 14:22само да је не гледам да водо НС РС.Још да би да се трсимо стевандића,било би супер.
ODGOVORITEbrad
27.06.2026 14:27Kod većih mat. šteta policija piše krivične, da sam ja bilo bi tako" kako kažu ppo zakonu". Za nje prekršajna a totalna šteta 60 hiljada. Jbm onaj ko mi dade pušku da se borim za ovu i ovakvu.
ODGOVORITEРе
27.06.2026 14:27Ako pobjede,ona će doći samo bahatija, to kako ona radi ,treba se roditi, ne može svako.
ODGOVORITEХерцеговац
27.06.2026 14:35Добиће Укор разредног старјешине!
ODGOVORITEpa
27.06.2026 14:36šta joj slijedi na kraju,ništa novo ovo je objavljeno i kad je napravila to što je napravila jbt
ODGOVORITEAna
27.06.2026 14:41Sad će bit još gora , za takve osobe nevrijedi opomena
ODGOVORITEDebela
27.06.2026 14:58neobrazovana seljanka. Po faci joj se vidi da je maloumna. Nije sposobna ni ovce cuvati.
ODGOVORITEmuko moja
27.06.2026 14:58Gde sam ja potrošio 4 godine svoje mladosti, da nas nepismena bagra zajebava u zdrav mozak. Nikada više u tu vukoj...u, baš me briga ko je i ko će biti na vlasti. 😱
ODGOVORITEMM
27.06.2026 15:01Nadvožnjak će se zvati po ALj. Zaslužila je.
ODGOVORITEMladen
27.06.2026 15:01Nista se nece desiti,ona je clan sekte ,tuse sva pfica zavrsava,procice ko nesic ,dobiti nolji polozaj,nema nesavisnog sudstva tu je sva nesreca srbskog naroda,dokse neuzmu usrane motke nece zazivjeti drzava
ODGOVORITEMile
27.06.2026 17:20Dvadeset dana se ceka taj izvjestaj sto se uradi za dva sata kad je neki bjednik u pitanju od prvog dana bilo je jasno da ce sve biti zataskano kad je banda u pitanju.
11903
27.06.2026 20:12Kakav prekršajni postupak, zar u ovom slučaju nema isuviše materijala za krivičnu odgovornost kao npr visina pričinjene štete?
ODGOVORITE