Završena policijska istraga: Evo šta slijedi za Anju Ljubojević

Policijska uprava Banjaluka završila je istragu protiv bivše potpredsjednice Narodne skupštine Republike Srpske Anje Ljubojević, saznaje Srpskainfo.

Republika Srpska 27.06.2026 | 12:21
Završena policijska istraga: Evo šta slijedi za Anju Ljubojević

Prema našim informacijama, nakon što su završene vještačenja dostavljen je zahtjev Osnovnom sudu u Banjaluci.

"Od suda je zatraženo pokretanja prekršajnog postupka protiv Ljubojevićeve, zbog prekršaja koje je počinila", rekao je sagovornik Srpskainfo.

Podsjećamo, početkom juna Ljubojevićeva je imala saobraćajnu nezgodu u Trnu kod Laktaša.

Nezgoda se dogodila oko 4 časa ujutro kod nadvožnjaka u izgradnji, a njoj su na UKC Republike Srpske konstatovane lakše tjelesne povrede.

Ona je tom prilikom razbila službeni automobil “audi A3” vrijedan oko 60.000 maraka.

Nakon nesreće je izjavila da snosi svu odgovornost.

Objasnila je da je u momentu udesa pgledala u telefon, a prethodno je “bila na fešti i popila par pića”.

Predsjednik SNSD Milorad Dodik zatražio je 9. juna od Ljubojevićeve da podnese ostavku na tu funkciju, što je ona i uradila.

(Srpskainfo) Foto: BN

Komentari / 48

Ostavite komentar
Name

BiliPiton

27.06.2026 12:28

A znaju objaviti kad tamo neki smrtnik naduva preko 1.5 promila, a za nju samo da auto vrijedi 60000 💩

ODGOVORITE
Name

ĐUBRD

27.06.2026 13:50

Jedna pokvarena, strpati je na Tunjice godinu dana a prethodno da iskešira 60,000 za auto, to je za nju isto kao za penzionera sa najnižom penzijom da izdvoji 10KM! Kad neka siritinja ukrade 10 m drva iz državne šume mora da vrati novac državi a prethodno dobije infarkt od šoka.Strašno, sve će vas đavo odnijeti, prokletnici!

Name

re

27.06.2026 14:03

Pa jel treba objaviti da smrtnik vozi auto od 1000 KM,bzz.

Name

Uhh

27.06.2026 14:16

Dal je bio alko test i za narkotike?

Name

re

27.06.2026 20:23

Ko je rekao da je šteta na autu od 60.000 KM koja je nekoliko desetina hiljada prekršaj. Neka od sada prekršajno a ne krivično gone sve koji nanesu štetu od 15-20000KM kao i LJubojevićku.

Name

Đole

27.06.2026 12:39

Neka je ona živa i zdrava, ali kao čovjek je nula, jedno nadmeno stvorenje, kopija bahatog i sirovog milorada. Fuuuj!!!

ODGOVORITE
Name

DOK HOLIDEJ

27.06.2026 14:09

TA NESREĆA JOJ JE BILA OPOMENA ONAKVO PONAŠANJE U SKUPŠTINI NEPRILIČI SEOSKOJ TRAČARI KAD GOD VUKANOVIĆ SPOMENE KRIMINAL ONA I ONAJ PRASAC GA IZBACE ALERGIČNI SU NA LOPOVLUK. JEDINO ŠTO ĆE TO SVE PLATITI GLUPI NAROD.

Name

Re

27.06.2026 19:35

Ljudi moji, pa sjećate li se videa prije 6 godina pred izbore, kad je njena baba išla od kuće do kuće skupljati potpise, pa je lopovi skontali i snimili video, ispod Starčevice u ulici Miloša Dujića, bila opšta sprdnja. Onda baba sazvala novinare kao da se opravda kaže pa moram svojoj unuci obezbjediti uhljebljenje, onako bahato. Pa nije se moglo ni očekivati da će unuka biti bolja. Fuj

Name

Obućinske Bare

27.06.2026 12:40

O kakvom prekršajnom postupku pričate. Materijalna šteta 60,000 KM plus ugrožavanje saobraćaja zar to nije Krivično djelo.

ODGOVORITE
Name

re

27.06.2026 14:06

To sto je auto 60 000 KM,i sto je slupan,nikad nije bilo,niti ce biti krivicno djelo,ma da je i 500 KM,dzaba.

Name

TN

27.06.2026 15:36

Šteta je uništene skele, ta brlja nije bitna. Sve po zasluzi. Nebi ništa bilo čudno da sad odjednom postane pobožna i krene u crkvu.

Name

Jaka

27.06.2026 12:42

Tresla se gora rodio se miš.

ODGOVORITE
Name

Zoran

27.06.2026 15:06

Bice nagradjena poslije izbora jos boljom pozicijom

Name

Milija

27.06.2026 16:29

Da li postoji neko toliko glup da je mogao pomisliti da će istaknuta članica sekte odgovarati?

Name

S šta reći

27.06.2026 12:47

Dodi, Dodo Dodo!! J*** te dodo, Treba i tebe i njega poslat tamo gdje vam je mjesto, Da Narod Srpski vodahne, od Vas turbo Srba

ODGOVORITE
Name

Dragan

27.06.2026 12:49

Mozes misliti koliko popije kad ode u Skupstinu,kad pijana sjeda za volan.

ODGOVORITE
Name

A šta

27.06.2026 12:54

Je slijedi šta,?? 🪠🪠

ODGOVORITE
Name

re

27.06.2026 14:07

Kazna,a u zatvor nece sigurno.

Name

Da li smo mi normalni

27.06.2026 12:57

U tvorza. Unistila je drzavnu imovinu. Meni uzese dozvolu zbog 21 km/h prekoračenja, a ovoj će još da plate, da se ne uzbuđava. Čuj prekrsajna prijava... Tvorza i šlus.

ODGOVORITE
Name

Eee

27.06.2026 12:58

Milorad je mnoge spasio ali šta. Bi sa tobom. Kujo.

ODGOVORITE
Name

Brut

27.06.2026 13:00

Kazna par stotina maraka, sudski troškovi, troškovi veštačenja alkohola u krvi, vršenja uviđaja i fotodokumentacije, možda mjesec dana zabrane zavisi od količine alkohola. Sud se neće baviti naknadom štete, već eventualno drugi Sud u parničnom postupku, ako vlasnik auta i upravitelj puta zbog oštećene opreme na putu to pokrenu, a neće. Kupiće narod. Ne može im niko ništa, jači su od sudbine, mogu samo......

ODGOVORITE
Name

obrisani

27.06.2026 13:04

Dobice ukor razrednog staresine,bice u cosku pola casa,roditelji ce da dodju na informacije,a onda ce kao odlikasu,podpredsedniku razreda,sve biti oprosteno.Nemojte nas zamajavati sa kaznama ovih Dodikovih oligarha,jer njima ni sudnji dan ne moze nista,a kamoli ovo nase, Milino pravosudje.Oni su iznad svih normi,akata i ustava.Oni su perjanice sekte zvane SNSD.Za njih ne vrede kmetovski zakoni.

ODGOVORITE
Name

Prekršajni postupak?

27.06.2026 13:08

A pijana polupala auto od 60000 maraka?!

ODGOVORITE
Name

Re

27.06.2026 15:39

Pošto se voli slikati i oglašavati na društvenim mrežama, neka uslika uplatnicu na 60.000 maraka kojom je platila šretu Skupštini.

Name

Semberac

27.06.2026 13:09

Takve kao sto je ona Milorad Dodig "proizvodi". Ima ih na hiljade a sto je jos gore sve vise ce ih biti a drustvo tone li tone. Opametnice Srbin ali ce biti nazalost kasno!

ODGOVORITE
Name

Neko

27.06.2026 13:10

Pa šta slijedi.....

ODGOVORITE
Name

Re za pravdu

27.06.2026 13:29

Prekršaj. Ha, ha, ha. Jel tako baš. Prekršaj. Ha, ha, ha, ha. Sprdajte se sa zakonom i narodom kad možete.

ODGOVORITE
Name

Realno

27.06.2026 13:34

Mislim da je kriv izvođač radova zato što nije pravilno obilježio prekid puta i skretanje na zaobilazni put.Zbog tog se digla galama na jadnu djevojku ni krivu ni dužnu,a šef stranke podlegao pritisku javnosti i nepravedno je smjenio sa funkcije

ODGOVORITE
Name

Semberac

27.06.2026 14:39

Haha ha vidi ovog Dodinog ptrcka kako je brani Sram te bilo kad branis ovakve bitange Fuj. Fuj svi ste isti ali ima Bog necete jos dugo

Name

Re

27.06.2026 15:41

A gledanje u telefon, a alkohol? Pa sama je to rekla “jadna djevojka”.

Name

Pitam se

27.06.2026 13:34

Jel bila pijana ili ne? Kakvo je vjestacenje a nije receno koliko je imala alkohola u krvi?

ODGOVORITE
Name

vuki

27.06.2026 13:46

Pa sta je istraga ustanovila .

ODGOVORITE
Name

Pitam samo

27.06.2026 13:46

Kakva bi bila optužnica da dotična ne pripada crvenoj sekti?

ODGOVORITE
Name

Mićo

27.06.2026 13:52

Sad će komentar vjerovatno dati odbačeni pravnikMB.

ODGOVORITE
Name

Goran

27.06.2026 13:53

I šta kažu: koliko je čega imala u krvi? Prekršaj? Prekršaj je kad pređeš cestu mimo pješačkog prelaza.

ODGOVORITE
Name

kad bi imali pravosudje

27.06.2026 13:57

Sudija bi obustavio prekršajni postupak jer se ne radi o prekršaju I proslijedio predmet Okruznom tužilastvu na nadležno postupanje. Ali pošto nemamo sudove za moćne I bogate,već samo za sirotinju,biće uslovna osuda I 150km troškova prekršajnog postupka.

ODGOVORITE
Name

олош ања,

27.06.2026 14:22

само да је не гледам да водо НС РС.Још да би да се трсимо стевандића,било би супер.

ODGOVORITE
Name

brad

27.06.2026 14:27

Kod većih mat. šteta policija piše krivične, da sam ja bilo bi tako" kako kažu ppo zakonu". Za nje prekršajna a totalna šteta 60 hiljada. Jbm onaj ko mi dade pušku da se borim za ovu i ovakvu.

ODGOVORITE
Name

Ре

27.06.2026 14:27

Ako pobjede,ona će doći samo bahatija, to kako ona radi ,treba se roditi, ne može svako.

ODGOVORITE
Name

Херцеговац

27.06.2026 14:35

Добиће Укор разредног старјешине!

ODGOVORITE
Name

pa

27.06.2026 14:36

šta joj slijedi na kraju,ništa novo ovo je objavljeno i kad je napravila to što je napravila jbt

ODGOVORITE
Name

Ana

27.06.2026 14:41

Sad će bit još gora , za takve osobe nevrijedi opomena

ODGOVORITE
Name

Debela

27.06.2026 14:58

neobrazovana seljanka. Po faci joj se vidi da je maloumna. Nije sposobna ni ovce cuvati.

ODGOVORITE
Name

muko moja

27.06.2026 14:58

Gde sam ja potrošio 4 godine svoje mladosti, da nas nepismena bagra zajebava u zdrav mozak. Nikada više u tu vukoj...u, baš me briga ko je i ko će biti na vlasti. 😱

ODGOVORITE
Name

MM

27.06.2026 15:01

Nadvožnjak će se zvati po ALj. Zaslužila je.

ODGOVORITE
Name

Mladen

27.06.2026 15:01

Nista se nece desiti,ona je clan sekte ,tuse sva pfica zavrsava,procice ko nesic ,dobiti nolji polozaj,nema nesavisnog sudstva tu je sva nesreca srbskog naroda,dokse neuzmu usrane motke nece zazivjeti drzava

ODGOVORITE
Name

Mile

27.06.2026 17:20

Dvadeset dana se ceka taj izvjestaj sto se uradi za dva sata kad je neki bjednik u pitanju od prvog dana bilo je jasno da ce sve biti zataskano kad je banda u pitanju.

Name

11903

27.06.2026 20:12

Kakav prekršajni postupak, zar u ovom slučaju nema isuviše materijala za krivičnu odgovornost kao npr visina pričinjene štete?

ODGOVORITE