Milićevićeva grupa u SDS-u tajno se sastaje sa Stanivukovićem

Članovi Predsjedništva SDS Jovica Radulović, koji je i predsjednik GLavnog odbora te stranke, i Nikola Kovačević sinoć su u Modriči imali sastanak sa predsjednikom PSS i gradonačelnikom Banjaluke Draškom Stanivukovićem.

Republika Srpska 26.06.2026 | 11:11
Milićevićeva grupa u SDS-u tajno se sastaje sa Stanivukovićem

Kako BN saznaje do sastanka je došlo na poziv Radulovića i Kovačevića, koji su insistirali na tajnosti tog sastnaka.

Tema nije bila skupštinska većina u Modriču, koju je Radulović izgubio nakon što su iz nje izašli odbornici PSS, nego stanje i odnosi u SDS-u.

Prema našem izvoru, pomenuti dvojac Radulović i Kovačević su ranije bili protiv ulaska PSS u SDS i kandidature Draška Stanivukovića za predsjednika Republike Srpske, a sada su bili snishodljivi, tražeći  opravdanje za svoje ranije postupke predstavljajući se da su oni predvodnici "prave" struje u SDS-u.

Treba podsjetiti da su ranije odbijali susrete sa Stanivukovićem, navodeći da je on neprihvatljiv za njih.

Radulović i Kovačević pripadaju "krilu" Milana Miličevića, bivšeg predsjednika SDS-a, koji je nedavno izjavio da je kao gradonačelnik i načelnik Teslića u kontinuitetu u prethodnih 13 godina imao dobru saradnju sa Kabinetim predsjednika Republike Srpske, predsjednicima Vlada RS i svim ministarstvima u Vlaadi Republike Srpske i da o tome nije javno govorio iako je bio u najvećim organima SDS-a koji je u opoziciji.

U tom krilu je i Želimir Nešković, Aleksandra Pandurević i Ljubiša Petrović, koji su protivnici bilo kakve saradnje sa Stanivukovićem i koji imaju ultimatume za predsjednika SDS-a Branka Blanušu, koji je kandidat za predsjednika Republike Srpske.

Zanimljivo je da je sinoć "propao" sastanak regionalnog odbora Izborne jedinice 6 u Bijeljini na kome je trebalo da se predlože kandidati za poslanike u NSRS i u PD PSBiH.

Na sastanku se nije pojavio Ljubiša Petrović, nego je poslao zahtjeve, koje je prenijela Aleksandra Pandurević u ime nepostojećeg Gradskog odbora Bijeljine, koji nije formiran skoro šest godina, da prva mjesta pripadnu njegovim (Petrovićevim) kandidatima.

Ukoliko ne bude tako, Petrović je poručio, kako je iznijela Pandurevića. da neće raditi u izborima za SDS u Bijeljini.

Ovo nije jedini ultimatum prema vrhu stranke, jer i teslićki odbor u kome je Miličević i Kovačević, zet i šura, imaju zahtjev prema Blanuši. Traže nosioce lista za NSRS i svog čovjeka u PD PSBiH, ali i nosioca za kompenzaciju za šuru Kovačevića.

Sjednica Predsjedništva SDS na kojoj će se razmatrati kandidatske liste biće za dva do tri dana u Trebinju, nakon čega te liste treba da potvrdi Glavni odbor SDS.

Pored kandidature za predsjednika Republike Srpske, Branko Blanuša ima vruć krompir u rukama kako ispuniti želje pojedincima, a kako će na kraju izgledati kandidatske liste te stranke sada je teško predvidjeti.

Kandidata za srpskog člana u Predsjedništvu BiH još uvijek nema jer nije poznato da li će PSS ili SDS dati kandidata za tu funkciju.

(BN) Foto: Fejsbuk

Komentari / 26

Ostavite komentar
Name

Banjaluka

26.06.2026 11:25

Izgleda da su shvatili da bez Draška nema pobjede!?

ODGOVORITE
Name

Đuro

26.06.2026 11:25

Šta će sada reći Vukan, Miličevićevi ljudi se tajno sastaju sa Draškom?!

ODGOVORITE
Name

Jeca

26.06.2026 12:05

To i jeste razor i propast sto opozicija nemaju saglasnost i dogovora a ovamo sve ide u prilog Dodikovoj hapackoj eliti.

Name

Derventa

26.06.2026 11:26

Miličević je svjestan da bez Stanivukovića opozicija ne moze iznijeti izbore.

ODGOVORITE
Name

Goran

26.06.2026 11:28

Zasto tajno, kada je moglo i javno. Kada im je Drasko nudio da svi zajedno stanu na listu, upravo grupa oko od Dodika ucijenjenog Mil8ćevića, najviše se prorivila tome.

ODGOVORITE
Name

Bijeljina

26.06.2026 11:29

Šta će Aleksandra Pandurević u Bijeljini i ko je ona da bude zamjenik Ljubiši Petroviću?! Njena izborna jedinica je Istočno Sarajevo!

ODGOVORITE
Name

Vojkan

26.06.2026 11:30

E moj Vukane, ti u nebesa dižeš Miličevića, a njegovi se rajno sastaju sa Draškom.

ODGOVORITE
Name

Semberija

26.06.2026 11:32

Sudeći po ovome, Aleksandra he pobjegla iz Istocnog Sarajeva jer zna da za nju tamo niko neće glasati, pa veli da pokušam prevariti Semberce. Njoj nije mjesto u Bijeljini, nego u istočnom Sarajevu.

ODGOVORITE
Name

Re

26.06.2026 12:20

Nije njoj nigdje mjesto . Njeno je proslo .

Name

Neko

26.06.2026 11:37

Sve ovo sto se desava u SDS ide na ruku vkadajucoj koaliciji

ODGOVORITE
Name

Radovan Lider

26.06.2026 11:38

Nije ni Blanusi lako oko njega sve glodari

ODGOVORITE
Name

Doboj

26.06.2026 11:44

Čekao sam da se šura negdje privuče. Sa svojim igricama urušio je SDS. Ljigav i zloban,podmukao ma fuj

ODGOVORITE
Name

Doboj1

26.06.2026 12:06

Tako je. Neka samo milan miličevića javno objasni zašto se snimao na predsjedništvu stranke i kome je dokazivao lojalnost??

Name

MG

26.06.2026 11:44

Najbolje bi bilo da vi to ugasite. Toliko ste nekarakternih ljudi da nema kraja. Pa zauzmite stav već jednom bogamu poljubim. Od vas nema veći manipulatora. Šta više radite od ovog napaćenog naroda. E Teško ovome narodu. Kako vas samo nije stid. Obraz vam je opanak. Alo bolan. Izgubio si većinu insajdera Draško da trgujemo. E nema dalje. Dno dna.

ODGOVORITE
Name

Bijeljina

26.06.2026 11:48

Ša uradiše Miličević i Pandurevićeva, uništiše SDS. Nije mi jasno šta je uradila Ljubiši i kako mu se podvukla pod kožu, uništiće ga...

ODGOVORITE
Name

Dragiša Đukić

26.06.2026 11:51

Sta smeta da se sastanu i razgovaraju. Mada nema razlike opozicija a pozicija jer niko do sada nije pokazao da odudara od bilo kojih. Narodu treba skroman i sposoban čovjek a ne ovi što dijele kolač prije nego je rerna i upaljena!

ODGOVORITE
Name

Re

26.06.2026 12:22

Tako je . Posljednja recenica sve opisuje . Bravo za komentar .

Name

Petar

26.06.2026 11:51

Draško za presednika, a Blanuša za člana presedništva.

ODGOVORITE
Name

Re

26.06.2026 12:01

Neće niko pametan protiv Vukana,jer zna da će izgubiti!Mogu samo da nađu nekog i daju mu velike novce da se žrtvuje!

Name

Xyz

26.06.2026 11:58

Jad i bijeda sve samo sebe gledaju,TREBA PONOVO DA POBJEDI SNSD NISMO BOLJE NI ZASLUZILI

ODGOVORITE
Name

Vera

26.06.2026 12:03

Sve prodane duše,,,!!!;

ODGOVORITE
Name

Србин

26.06.2026 12:04

Тешко СДС ако га представља Миличевићев пута и у његово име преговара. Комунистичка фамилија

ODGOVORITE
Name

Derventa

26.06.2026 12:20

Stanivuković je mlad, uporan, neumoran, pun ideja kako riješiti probleme. To je bezbroj puta pokazao puta, ovaj zadnji je rješavanje posljedica požara kod porodice Majstorović u Derventi...

ODGOVORITE
Name

BOBA

26.06.2026 12:24

Ovo je sve halapljivost ,novac, pozicije , bježanje od ne časnih radnji ,odgovornosti i spašavanje to se vidi.Narod je za njih stoka.Zato su svi bolesnici zajedno sa istim a tek će biti .Bolest udara sa svih strana na svakoga baš što svi lete,grabe,lome noge i ne znaju gdje udaraju .Novac im je prijoritet a ne zdravlje. Oni ne vide koliko su izgubljeni i jadni. Politica je spašavanje od ne djela,prljavih radnji dobre smišljene priče.Tu nema ni čovjeka ni pameti. Naši politički funkcijoneri su najveći trustovi uvlakači, sprženog mozga za novac koji stiču lažima,prevarama,krađom mitoligijom,podmetanjem . Stanivuković ima novac i novcem može sve, biti nadobudan i privući sve. Na perfidan način očarati to smo mi povodljivi,lakomisleni i trčimo za takvim ne bitnim likovima.Zašto se ne priča da je sve izgubljeno,bolesno to se vidi.Da li narod bježi od toga naravno zato što nema mozga.Škola je izgubila smisao to je žalost i primjer kako se lako dolazi do svega bez truda pameti i priča koji ne čine život.Priče su jedno stvarnost sasvim nešto drugo.

ODGOVORITE
Name

Ww

26.06.2026 12:25

A i taj mali se petlja. Ko Vegeta svađe. Ujedinite se jedonim. Kako Dodikovi mogu biti. Jedinstveni.

ODGOVORITE
Name

BL26

26.06.2026 12:28

BITNO JE DA POSTOJE RAZGOVORI. ALI IMA OCAJNIH I ZASTRSUJUCIH IZJAVA. MILICEVIC KAZE IMAO DOBRU SARADNJU SA DODOM I NJEGOVOM MAFIJASKOM EKIPOM 13 GODINA. SA ONIMA KOJI SU OPLJACKALI RS I OBOGATILI SE NA RACUNA GRADJANA. NAPRAVILI BOLESNI SISTEM BEZ PRAVDE I ZAKONA. IMALI PRIVATNI ENTITET I RADILI STA SU HTJELI. TREBALI DA VNO BIITI IZA RESETAKA. A ON SE HVALI KAKO JE BIO DOBAR S NJIMA. NEVEROVATNO!

ODGOVORITE